Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil Stoch PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamil Stoch

MP w Zakopanem. Kamil Stoch: Wolałbym posiedzieć przy świątecznym stole

Marek Bobakowski
Marek Bobakowski
Polscy skoczkowie nie mają łatwego życia. 29 grudnia rozpoczynają rywalizację w Turnieju Czterech Skoczni, dlatego dzień po Bożym Narodzeniu zostali wyrwani z domów i wezwani do Zakopanego, gdzie rywalizowali w mistrzostwach Polski.

O formę Kamila Stocha możemy być spokojni. Podczas rozegranych w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia mistrzostwach Polski wręcz zdeklasował rywali. Zajął pierwsze miejsce, z przewagą ponad 30 punktów nad drugim Dawidem Kubackim. Ani przez moment jego zwycięstwo nie było zagrożone. - Cieszę się bardzo z tego złotego medalu, pracowałem i nadal pracuję na to bardzo ciężko - przyznał w rozmowie wyemitowanej na antenie TVP. - Haruję właśnie po to, aby osiągać takie sukcesy. Jestem bardzo zadowolony.

Mniej zadowolony Stoch był z terminu rozgrywania mistrzostw kraju. W momencie, gdy większość Polaków siedzi przy stole, w rodzinnym gronie, on musiał stawić się na skoczni. - Oczywiście akceptuję taki termin, bo przecież to moja praca - dodał. - Jednak jakbym miał wybór, to wolałbym posiedzieć przy świątecznym stole. 

Stoch zwrócił również uwagę na dość wysoką - jak na MP - liczbę kibiców, którzy zgromadzili się pod skocznią w Zakopanem. Jak słusznie zwrócili uwagę obserwatorzy, często zawody w ramach Pucharu Świata cieszą się mniejszym zainteresowaniem. Zwrócił również na to uwagę Stoch. - Kibice, którzy tak licznie przyszli obserwować mistrzostwa, wynagrodzili nam to, że musieliśmy na chwilę odejść od świątecznych stołów - powiedział. - Bardzo im za to dziękuję. Jesteście niesamowici.

Przypomnijmy, że już 30.12. rozpocznie się jedna z najważniejszych imprez w sezonie - Turniej Czterech Skoczni. Stoch jest uznawany - obok Ryoyu Kobayashiego - za głównego faworyta zawodów (ma 25 proc. szans na wygraną twierdzi niemiecka stacja ZDF - TUTAJ więcej szczegółów >>). I w Zakopanem to potwierdził.

ZOBACZ WIDEO: Rok 2018 w skokach. Najdziwniejszy konkurs w historii IO. "Mało kto pamiętał zimniejsze zawody"

Który z polskich skoczków najlepiej zaprezentuje się podczas Turnieju Czterech Skoczni?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL