Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Richard FreitagGetty Images / Na zdjęciu: Richard Freitag

Skład Niemców na inaugurację 67. TCS. Powrót Richarda Freitaga

Adrian Nuckowski
Adrian Nuckowski
Trener reprezentacji Niemiec ogłosił skład na pierwsze konkursy 67. Turnieju Czterech Skoczni. Znalazł się w nim m.in. Richard Freitag.

Drugi zawodnik klasyfikacji generalnej PŚ sezonu 2017/2018 zaliczył upadek podczas jednego z konkursów w Niżnym Tagile. Niemiec nie wystartował w ostatnich przed świętami Bożego Narodzenia konkursach w Engelbergu oraz nie brał udziału w zgrupowaniu kadry w Lillehammer. Richard Freitag czuje się już znacznie lepiej i będzie mógł wziąć udział w zawodach otwierających 67. TCS w Oberstdorfie (30 grudnia).

- Tuż przed rozpoczęciem turnieju czuję się dobrze i jestem gotowy na oddawanie skoków - powiedział Niemiec.

Werner Schuster zdecydował, że w Oberstdorfie wystartują także: Andreas Wellinger, Karl Geiger, Stephan Leyhe, Severin Freund, Markus Eisenbichler oraz David Siegel. Grupę narodową stanowić będą: Moritz Bear, Martin Hamann, Felix Hoffmann, Justin Lisso, Pius Paschke oraz Constantin Schmid. Ci sami zawodnicy pojawią się także w Garmisch-Partenkirchen.

Pierwszy konkurs 67. TCS zaplanowano na 30 grudnia, na godz. 16:30. Dzień wcześniej o tej samej porze odbędą się kwalifikacje.

ZOBACZ WIDEO: Rok 2018 w skokach: najlepszy sezon Stefana Huli. "Rozczarowanie i... wielki sukces"

Czy niemiecki skoczek stanie na podium 67. TCS?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL