Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil Stoch PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Kamil Stoch: Jest pewna rzecz, której nie rozumiem

Dominika Pawlik
Dominika Pawlik
Kamil Stoch w trzecim konkursie Turnieju Czterech Skoczni wywalczył piąte miejsce, przesuwając się w klasyfikacji generalnej na czwartą pozycję. - Skok w drugiej serii wyszedł tak, jak powinien - skwitował Polak.

Obrońca tytułu w Turnieju Czterech Skoczni konkurs w Innsbrucku zaliczy do udanych. Kamil Stoch w pierwszej serii uzyskał odległość 126,5 metra, a w drugim skoku jeszcze się poprawił, uzyskując 131 metrów, tyle samo, co Ryoyu Kobayashi. 

Na twarzy Polaka malowała się radość, ale też wściekłość. Wszystko przez lądowanie, przez które stracił cenne punkty. - Skok wyszedł tak, jak powinien, ale odpuściłem odległość, żeby pewnie wylądować. Wpadłem w dziurę i odjechała mi narta - skomentował na antenie Eurosportu. 

Stoch ciągle szuka najwyższej formy. - Może jeszcze nie jest to taki poziom, jakiego bym oczekiwał, ale na tym etapie był ok. Tak jak mówiłem ostatnio, że brakuje niewiele, wystarczy jeden detal, ale szuka się go najdłużej i najtrudniej go rozwiązać. Im dłużej się go poszukuje, tym bardziej człowieka to drażni. Z trenerem zobaczyliśmy co nie gra i mam nadzieję, że już znalazłem rozwiązanie - wyjawił skoczek. 

Widać było, że coś dręczy Polaka, ale nie chciał o tym mówić przed kamerami. - Jest pewna rzecz, której nie rozumiem, ale nie będę siał zamętu i tak jest go za dużo - skwitował. Prawdopodobnie chodziło mu o podniesienie belki przed jego skokiem. 

Na dobrej drodze do triumfu w całym turnieju i być może również w ostatnim konkursie jest Ryoyu Kobayashi. Japończyk jest w bajecznej formie, jeżeli zwycięży w Bischofshofen, to dołączy do elitarnego klubu, w którym są tylko Sven Hannavald i Kamil Stoch. Tylko ci dwaj zawodnicy wygrali wszystkie cztery konkursy. - Nie wiem kto trzyma klucz od drzwi klubu, ale ja nie mam z tym problemu. Jest na dobrej drodze, więc super. Wygląda jak kosmita dosłownie i w przenośni - podsumował Stoch.

ZOBACZ WIDEO: Konsekwencja Stocha kluczem do wielkich sukcesów. Dziennikarze zwrócili uwagę na jeden szczegół

Czy Kamil Stoch zakończy TCS na podium?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (11):

 • Manuel Zgłoś
  Stoch skacze dobrze ale nie ma formy sprzed roku. Spadek formy u sportowców to normalna rzecz.Jeden sezon jest wyśmienity, następny już może być przeciętny. Stoch to człowiek a nie
  Czytaj całość
  zaprogramowana maszyna. Spadek formy sprzed roku ma też Andreas Wellinger-mistrz olimpijski z Pjongchang, Richard Freitag, Daniel Tande, Peter Prevc, Stefan Kraft . Za to Japończycy w tej chwili eksplodują formą i na tym polega sport, jest nieprzewidywalny.
  • Jack Rom Zgłoś
   W tym konkretnym przypadku Stoch ma chyba racje. Sędziowie zadziałali na jego niekorzyść. Ale generalnie najlepszego skoczka na świecie w ostatnim sezonie powinno być stać na więcej.
   Czytaj całość
   Taki mistrz powinien choć raz wygrać w pucharze świata w którym dotychczas rozegrano 10 konkursów. Tymczasem ciągle mówi się o jakiś błędach, a to o spóźnionym odbiciu, a to o małej prędkości. Przykro patrzeć jak tak sławny sportowiec rozmienia swoją sławę na drobne.
   • Obserwujacy Zgłoś
    UWAGA. Ostrzegam przed salonem PLAY w Echo Pabianice.Pani tam pracująca dopisuje do umowy o internet (bez wiedzy podpisującego umowę), numer telefonu wymówiony Play.P4 (PLAY) odrzuca
    Czytaj całość
    odwołanie i nakład kary.
    Wszystkie komentarze (11)

    Komentarze (11)

     Wszystkie komentarze (11)
     PRZEJDŹ NA WP.PL