Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu skocznia w Bischofshofen podczas śnieżycy Getty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu skocznia w Bischofshofen podczas śnieżycy

67. TCS w Bischofshofen: trening i kwalifikacje przesunięte z powodu śnieżycy

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Śnieżyca spowodowała przesunięcie godziny rozpoczęcia treningu (na 17:00) oraz kwalifikacji (na 18:00) do konkursu 67. Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Z powodu nie najlepszych warunków odbędzie się tylko jedna seria próbna.

Pierwotnie przed sobotnimi kwalifikacjami miały odbyć się dwa treningi a skoczkowie mieli pojawić się na skoczni już o godz. 15:00. 

Niestety, nad Bischofshofen przechodzi zapowiadana od kilku dni śnieżyca, która zmieniła plany organizatorów zawodów 67. edycji Turnieju Czterech Skoczni.

Zdecydowano się odwołać jeden trening i przed kwalifikacjami odbędzie się tylko jedna seria. Początkowo jej start zaplanowano na 16:00, a eliminacje miały wystartować zgodnie z planem o 17:00.

To już jednak nieaktualne informacje. Według najnowszych wiadomości z Bischofshofen jedyny trening rozpocznie się najwcześniej o 17:00. Rozegranie kwalifikacji zaplanowane jest zaraz po serii próbnej, a więc około 18:00. O 15:45 ma się jednak spotkać po raz kolejny jury zawodów.

Sytuacja pogodowa nie przedstawia się optymistycznie i nie jest wykluczone, że śnieg w ogóle nie pozwoli na odbycie się kwalifikacji w sobotę. Co wtedy? Według reporterów skijumping.pl w niedzielę odbyłaby się jedna seria treningowa o godz. 14:30, potem kwalifikacje i o godz. 17:00 konkurs. Zostałby on jednak przeprowadzony bez systemu KO (rywalizacja w parach), czyli tak jak każde zawody Pucharu Świata.

Zdecydowanym liderem klasyfikacji generalnej 67. TCS jest Ryoyu Kobayashi, który ma blisko 50 punktów przewagi nad drugim Markusem Eisenbichlerem. Trzeci jest Andreas Stjernen, a tuż za nim najlepszy z Polaków, Kamil Stoch.

ZOBACZ WIDEO: Co z następcami polskich skoczków? "Wyrwa może być widoczna"

Czy Ryoyou Kobayashi wygra także w Bischofshofen?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

Wszystkie komentarze (7)

Komentarze (7)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL