Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil StochPAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamil Stoch

67. TCS: Polacy nie poddają się w wojnie sprzętowej. W Bischofshofen skakali w nowych kombinezonach

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
2. miejsce w finałowym konkursie 67. Turnieju Czterech Skoczni Dawid Kubacki wywalczył w nowym, czarnym kombinezonie. W takowym skakali także Kamil Stoch i Piotr Żyła. Tym samym Biało-Czerwoni pokazali konkurencji, że w wojnie sprzętowej nie śpią.

Od początku Pucharu Świata 2018/2019 i w trzech konkursach 67. Turnieju Czterech Skoczni Biało-Czerwoni skakali w czekoladowych kombinezonach, ale nieco ciemniejszych niż w poprzednich sezonach. 

Na Bischofshofen, czyli finał niemiecko-austriackich zmagań, Polacy przygotowali coś ekstra. Nasza najlepsza trójka, czyli Dawid Kubacki, Kamil Stoch i Piotr Żyła, założyła zarówno na kwalifikacje jak i konkursowe skoki czarne kombinezony. Być może zostały wykonane one z nieco innego materiału niż te czekoladowe.

Warto podkreślić, że w czarnym kombinezonie skacze chociażby Ryoyu Kobayashi, który zdeklasował rywali w 67. TCS i tak jak przed rokiem Stoch triumfował w całych zawodach, wygrywając po drodze wszystkie cztery konkursy. 

Jeśli chodzi o Biało-Czerwonych, to czarny kombinezon świetnie zadziałał przede wszystkim u Dawida Kubackiego. Najpierw w kwalifikacjach w Bischofshofen nowotarżanin w tym sprzęcie pobił rekord skoczni, lądując na 145. metrze. Później w samym konkursie musiał uznać wyższość tylko Kobayashiego.

Z kolei Stoch i Żyła nie skakali w czarnych kombinezonach już tak dobrze (12. oraz 13. miejsce), ale u nich pojawiły się przede wszystkim problemy techniczne. Bez wątpienia w Bischofshofen Biało-Czerwoni wysłali jednak sygnał rywalom, że nie śpią pod względem sprzętowym i na najważniejszą imprezę sezonu, czyli mistrzostwa świata w Seefeld, będą chcieli przygotować jak najlepsze kombinezony.

ZOBACZ WIDEO Polacy zaskoczyli podczas lotów narciarskich. "Loty to pewna nagroda i frajda"

Nowy, czarny kombinezon miał duży wpływ na 2. miejsce Dawida Kubackiego w Bischofshofen?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

 • zibip Zgłoś
  Panie Łożyński, poniosła pana fantazja. Kombinezony szyje żona HULI. Materiał ten sam, tylko kolor inny. Przypuszczam ze zapomniała doszyć skrzydełka ktore były w czekoladowych
  Czytaj całość
  kombinezonach, co odbiło się na wynikach naszych skoczków Niech pan zbada dogłębnie temat.
  • yes Zgłoś
   Ktoś chyba przykłada nieodpowiednią linijkę do czarnych. Chyba, że forma ustawiłaby Żyłę i Stocha w czekoladowych o 12 miejsc niżej... Może warto byłoby zapytać co z nimi się
   Czytaj całość
   dzieje? Co na to trener?

   Komentarze (2)

   PRZEJDŹ NA WP.PL