Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Ryoyu Kobayashi i Sven HannawaldMateriały prasowe / Twitter/Eurosport.de / Na zdjęciu: Ryoyu Kobayashi i Sven Hannawald

67. TCS. Sven Hannawald pogratulował Ryoyu Kobayashiemu. Po japońsku!

Michał Fabian
Michał Fabian
Wywiad Svena Hannawalda z Ryoyu Kobayashim przejdzie do historii. Na koniec Niemiec życzył zwycięzcy Turnieju Czterech Skoczni "udanego świętowania w restauracji Mc Donald's".

Wygrywając wszystkie konkursy 67. edycji TCS, Ryoyu Kobayashi dołączył do elitarnego klubu. Wcześniej zwycięstwa w Oberstdorfie, Garmisch-Partenkirchen, Innsbrucku i Bischofshofen podczas jednego turnieju odniosło zaledwie dwóch skoczków: Sven Hannawald (2001/02) i Kamil Stoch (2017/18). Polak pogratulował Japończykowi tuż po zakończeniu zawodów w Bischofshofen (więcej TUTAJ).
Później zaś uczynił to Hannawald, który pełni rolę eksperta w niemieckim Eurosporcie. "Hanni" specjalnie przygotował się na spotkanie z Kobayashim. Złożył mu gratulacje w... języku japońskim!

Kobayashi wyglądał na nieco speszonego. Kilka razy podziękował Hannawaldowi. Niemiec z kolei upewniał się u tłumaczki, czy jego wypowiedź była zrozumiałe. Kobieta potwierdziła.

Zobacz, jak Hannawald składał gratulacje Kobayashiemu

 

Rozmowa, a raczej "rozmowa", miała ciąg dalszy. Hannawald usiłował się dowiedzieć, jak czuje się zwycięzca z Japonii. - Niesamowicie. Po prostu niesamowicie - odparł Kobayashi, który znany jest z dość lakonicznych wypowiedzi.

Na koniec doszło do zabawnej sceny. "Hanni" życzył Kobayashiemu "miłego świętowania w restauracji McDonald's", co wywołało uśmiech na twarzy Japończyka. Cały wywiad można zobaczyć TUTAJ.

ZOBACZ WIDEO: Co z następcami polskich skoczków? "Wyrwa może być widoczna"Oglądaj zawody Pucharu Świata w Titisee - Neustadt online i za darmo!

Czy triumf Kobayashiego z 2019 r. cenisz wyżej od triumfu Hannawalda z 2002 r?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

 • yes Zgłoś
  Gdy wczoraj pod informacją o rozmowie Stocha z Kobayashim spytałem w jakim języku się odbyła, dostałem tylko/aż 3 minusy.Ktoś stawiał minusy nie dla mnie, tylko chyba dla tych
  Czytaj całość
  skoczków? - czy powinni walczyć a nie rozmawiać?Dzisiaj/powyżej jest o japońskim w innej rozmowie.

  Komentarze (1)

  PRZEJDŹ NA WP.PL