Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid Kubacki PAP/EPA / CHRISTIAN BRUNA / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Mateusz Morawiecki skomentował sukces Dawida Kubackiego. Premier czeka teraz na MŚ

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Dawid Kubacki zajął 2. miejsce w finałowym konkursie 67. Turnieju Czterech Skoczni w Bischofshofen. Obojętnie obok sukcesu nowotarżanina nie przeszedł Mateusz Morawiecki. Premier RP na Twitterze skomentował świetny występ 28-latka.

Z jednej strony Mateusz Morawiecki wyraził podziw dla Dawida Kubackiego za jego niedzielny wynik na Paul-Ausserleitner-Schanze (HS140), a z drugiej podkreślił, że do podium 67. Turnieju Czterech Skoczni nowotarżaninowi zabrakło naprawdę bardzo mało. Przypomnijmy, że z trzecim w całych zawodach Stephanem Leyhe nasz reprezentant przegrał tylko o 3,3 punktu. 

Premier RP swoim wpisem na Twitterze zasugerował, iż wierzy, że 28-latek swoją świetną formę utrzyma przez dwa miesiące, co najmniej do MŚ w Seefeld, które odbędą się na przełomie lutego i marca 2019 roku. 

Po zakończeniu niedzielnego konkursu w Bischofshofen, na Twitterze głos zabrała również Sofia Ennaoui. Polska biegaczka, wicemistrzyni Europy na 1500 metrów z Berlina, podkreśliła przede wszystkim sukces Ryoyu Kobayashiego. Japończyk jako trzeci skoczek w historii wygrał Turniej Czterech Skoczni z kompletem czterech zwycięstw w poszczególnych konkursach. 

Po 67. edycji niemiecko-austriackich zmagań skoczkowie nie mają zbyt wiele czasu na odpoczynek. Już w dniach 11-13 stycznia będą rywalizować we włoskim Val di Fiemme, gdzie zaplanowano dwa indywidualne konkursy Pucharu Świata.

ZOBACZ WIDEO: Co z następcami polskich skoczków? "Wyrwa może być widoczna"

Czy Dawid Kubacki utrzyma swoją wysoką formę do MŚ 2019 w Seefeld?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL