Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil StochExpa/Newspix.pl / Stefanie Oberhauser / Na zdjęciu: Kamil Stoch

PŚ w Predazzo: znamy prognozy pogody. Dobre informacje dla kibiców i skoczków

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Po 67. Turnieju Czterech Skoczni kolejnym przystankiem dla skoczków w Pucharze Świata będzie włoskie Val di Fiemme. Zwykle warunki wietrzne panujące na tej skoczni odpowiadały Polakom, zwłaszcza Kamilowi Stochowi. Teraz może być podobnie.

Prognozy pogody od piątku 11 stycznia do niedzieli 13 stycznia w Predazzo są korzystne. Przez trzy dni rywalizacji wiatr, w porze zawodów, nie powinien przekroczyć 2 m/s. Tym samym sprawne przeprowadzenie wszystkich zaplanowanych serii jest bardzo realne. 

Kiedy w poprzednich latach w Predazzo odbywały się konkursy Pucharu Świata czy mistrzostw świata na skoczni zazwyczaj wiatr nie pomagał skoczkom i był w plecy. Takie warunki bardzo odpowiadały Kamilowi Stochowi. To właśnie przy podmuchach w plecy ówczesny podopieczny Łukasza Kruczka najpierw wygrał pucharowy konkurs w Predazzo (2012), a rok później zdobył w tej miejscowości złoty medal MŚ w rywalizacji na dużej skoczni.

Najbliższe pucharowe zmagania we Włoszech będą odbywać się znów w godzinach późno popołudniowych i wieczornych. Dzięki temu są duże szanse, że ten nieznaczny wiatr będzie właśnie z tyłu. W takich warunkach nieco słabiej może poradzić sobie lider PŚ Ryoyu Kobayashi (świetnie skacze zwłaszcza przy podmuchach pod narty), a większe szanse na sukces będzie miał Kamil Stoch. 

Rywalizacja w Predazzo rozpocznie się od piątkowych treningów i kwalifikacji. Zmagania indywidualne zaplanowano na sobotę i niedzielę. Relacja na żywo oraz podsumowanie zawodów na WP SportoweFakty.

Plan rywalizacji w Predazzo:

piątek (11.01.2019)
16:00 - oficjalny trening (2 serie)
18:00 - kwalifikacje

sobota (12.01.2019)
15:00 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursowa

niedziela (13.01.2019)
16:00 - kwalifikacje
17:00 - pierwsza seria konkursowa

ZOBACZ WIDEO: Rajd Dakar. Paweł Fajdek będzie jak... Adam Małysz? Mistrz świata chciałby sprawdzić się w zmaganiach

Czy Kamil Stoch wygra przynajmniej jeden konkurs PŚ w Predazzo?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL