WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / TOMASZ MARKOWSKI / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

PŚ w Predazzo: Dawid Kubacki prowadzi po pierwszej serii! Komplet Polaków z awansem

Mateusz Kozanecki
Mateusz Kozanecki
Dawid Kubacki prowadzi po pierwszej serii konkursu Pucharu Świata we włoskim Predazzo. Polak oddał świetny skok na odległość 129,5 metra. Awans do finałowej serii uzyskał komplet podopiecznych Stefana Horngachera.

W pierwszej serii wzięło udział 59 zawodników. Stało się tak, ponieważ z uwagi na zbyt silne podmuchy wiatru kwalifikacje zostały przerwane, a następnie odwołane. Momentami wiatr wiał z siłą nawet 5 m/s.

Konkurs również rozpoczął się z problemami. Początkowo skakano z 5. belki, ale szybko wydłużono rozbieg do 7., a następnie 10. platformy. Po kilku zawodnikach warunki się ustabilizowały. Mimo to skoczkowie mieli problem z osiągnięciem punktu konstrukcyjnego, który na obiekcie Trampolino Dal Ben (HS135) umieszczony jest na 120. metrze.

Pierwszym spośród reprezentantów Polski, którzy wywalczyli awans do serii finałowej, był Stefan Hula. Okoliczności wskoczenia Huli do trzydziestki były bliźniaczo podobne do tych z poprzedniego konkursu. 32-latek zajął premiowaną pozycję po słabszej próbie Jakuba Wolnego. Chwilę później awans wywalczył także Maciej Kot.

Po raz kolejny wysoką formę potwierdził Dawid Kubacki. Skoczek z Nowego Targu poszybował na odległość 129,5 metra, co okazało się być najlepszą odległością w całej pierwszej serii. Polak miał jednak drobny problem przy lądowaniu, co nie umknęło sędziom. Kubacki za styl otrzymał jedynie 51,5 pkt.

Nieco pecha mieli Kamil Stoch i Piotr Żyła, którym powiało mocniej w plecy. Skoczyli oni 120 i 119,5 metra. Prowadzącemu Kubackiemu mógł zagrozić jedynie Ryoyu Kobayashi. Japończyk skoczył 128 metrów, a więc 1,5 m krócej od Polaka, ale otrzymał lepsze noty za styl. Mimo to nie zdołał przeskoczyć podopiecznego Stefana Horngachera.

Tym samym Dawid Kubacki był najlepszy po pierwszej serii konkursu. Jego przewaga nad drugim Kobayashim wynosiła 1,8 pkt, czyli dokładnie metr. Awans do finałowej serii uzyskał komplet Polaków. Kamil Stoch był 8., Piotr Żyła 14., Stefan Hula 27., Maciej Kot 28., a Jakub Wolny 30.

Wyniki 1. serii konkursu w Predazzo:

MiejsceZawodnikKrajOdległośćNota
1.Dawid KubackiPolska129,5122,2
2.Ryoyu KobayashiJaponia128120,4
3.Stefan KraftAustria124,5118,2
4.David SiegelNiemcy127,5115,4
5.Yukiya SatoJaponia124115,3
6.Roman KoudelkaCzechy123114,1
8.Kamil StochPolska120112,4
14.Piotr ŻyłaPolska119,5107,9
27.Stefan HulaPolska11699,4
28.Maciej KotPolska116,599,0
30.Jakub WolnyPolska116,596,9

ZOBACZ WIDEO Co z następcami polskich skoczków? "Wyrwa może być widoczna"

Czy Dawid Kubacki zwycięży w Predazzo?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL