Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Wolfgang Loitzl Getty Images / NordicFocus / Na zdjęciu: Wolfgang Loitzl

PŚ: Tylko sześciu skoczków czekało dłużej od Dawida Kubackiego. Wolfgang Loitzl rekordzistą

Grzegorz Wojnarowski
Grzegorz Wojnarowski
Dawid Kubacki odniósł pierwsze zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata w swoim 169. starcie w cyklu. Tylko sześciu skoczków w historii czekało na swój premierowy triumf dłużej od niego.

W niedzielę w Predazzo Kubacki oddał dwa znakomite skoki i wygrał bardzo pewnie, wyprzedzając Stefana Krafta  i Kamila Stocha. Przerwał też serię sześciu kolejnych zwycięstw Japończyka Ryoyu Kobayashiego (tym razem był siódmy) i dał Polsce pierwszą wygraną w sezonie 2018/2019.

Na taki dzień zawodnik Wisły Zakopane czekał przez 169 konkursów - w tylu zawodach PŚ, wliczając start w Predazzo, wystąpił do tej pory. Na liście skoczków, którzy wystartowali w największej liczbie zawodów przed swoim pierwszym zwycięstwem, Kubacki jest na szóstej pozycji ex aequo z Czechem Janem Maturą.

Największą cierpliwością musiał wykazać się Austriak Wolfgang Loitzl, który w 2009 roku wygrał w Garmisch-Partenkirchen w starcie numer 222. Jego rodak Martin Koch dwa lata później w Harrachovie triumfował w 209. występie, a Norweg Roar Ljoekelsoey w 2003 roku stanął na najwyższym stopniu podium w Sapporo po 194 konkursach bez wygranej.

Kubackiego wyprzedzają jeszcze tylko Japończyk Noriaki Kasai (189 startów) i Słoweniec Jernej Damjan (176). Co ciekawe, cała czołowa siódemka tego zestawienia swoje premierowe zwycięstwa odniosła w styczniu. Wygląda na to, że pierwszy miesiąc w roku sprzyja tym zawodnikom, którzy długo czekają na pierwszy triumf.

Z pozostałych reprezentantów Polski cierpliwością musieli się wykazać również Maciej Kot (wygrana numer 1 w 139 starcie) i Kamil Stoch (114). 86 startów do zwycięstwa potrzebował Piotr Żyła, a Krzysztof Biegun, który już zakończył karierę, wygrał już w drugim występie w PŚ.

ZOBACZ WIDEO: Mateusz Rębecki chce przejść do UFC: To moje marzenie i cel na ten rok

Czy Dawid Kubacki odniesie w Zakopanem kolejne zwycięstwo w zawodach Pucharu Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL