Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Żyła Expa/Newspix.pl / EXPA/ JFK / Na zdjęciu: Piotr Żyła

PŚ w Zakopanem: przeprowadzenie zawodów niezagrożone. W dniu żałoby narodowej brak oprawy muzycznej

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Pogrzeb prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza odbędzie się w sobotę 19 stycznia. Będzie to zatem dzień żałoby narodowej. Na pewno w tym dniu zostanie jednak przeprowadzony drużynowy konkurs PŚ w skokach w Zakopanem.

Takie informacje przekazał portalowi WP SportoweFakty Wojciech Gumny, szef komitetu organizacyjnego zawodów Pucharu Świata na Wielkiej Krokwi. - Tych zawodów nie możemy przełożyć na inny termin. Każdy pucharowy weekend jest zajęty. Do tego kibice zarezerwowali już miejsca hotelowe - podkreślił. 

W sobotę, w dniu pogrzebu prezydenta Pawła Adamowicza (zmarł w poniedziałek w gdańskim szpitalu po tym, jak dzień wcześniej został zaatakowany nożem na scenie podczas finału WOŚP) w całym kraju obowiązywać będzie żałoba narodowa, ogłoszona przez prezydenta RP Andrzeja Dudę. Tym samym zmagania drużynowe na Wielkiej Krokwi zostaną przeprowadzone w stonowanej atmosferze, bez oprawy muzycznej. 

- Będziemy chcieli zawody przeprowadzić tak, żeby jak najlepiej uczcić pamięć tragicznie zmarłego wybitnego prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza. Nie będzie muzyki, tylko głos spikera i sama rywalizacja sportowa. Kibice, którzy przyjeżdżają do Zakopanego, są najlepsi na świecie. Na pewno będą potrafili zachować się w sposób stosowny do sytuacji - powiedział Wojciech Gumny.

Nie będzie to pierwszy raz, gdy zawody Pucharu Świata w Zakopanem odbędą się podczas żałoby narodowej. - Historycznie przeżyliśmy już dwie takie sytuacje. Pierwszą, gdy zawaliła się hala targowa w Katowicach (styczeń 2006 r. - przyp. red.), a drugą po katastrofie samolotu wojskowego CASA (styczeń 2008 r. - przyp. red.), gdy zginęła czołówka polskiego lotnictwa wojskowego. Wówczas także przeprowadziliśmy zawody w godny sposób, bez oprawy muzycznej - zwrócił uwagę rozmówca. 

Od strony organizacyjnej tegoroczne konkursy Pucharu Świata w Zakopanem są zatem niezagrożone. A czy kłopoty może sprawić pogoda? W stolicy polskich Tatr już leży dużo śniegu, który i tak ciągle pada. Organizatorzy walczą zatem ze zbyt dużą ilością białego puchu, ale zapewniają, że skocznia będzie gotowa na czas. 

- Około 100 osób walczy ze śniegiem i niemal non stop wywozimy go ze skoczni. - Na prognozy wietrzne, które u nas rzadko się sprawdzają w ogóle nie patrzę - stwierdził Wojciech Gumny. Sam wiatr w Zakopanem od 18 do 20 stycznia ma być słaby i nie powinien przeszkodzić w sprawnym przeprowadzeniu zmagań. 

Program PŚ 2018/2019 w Zakopanem:

piątek (18.01.2019)
16:00 - oficjalny trening (2 serie)
18:00 - kwalifikacje

sobota (19.01.2019)
15:00 - seria próbna
16:15 - pierwsza seria konkursu drużynowego

niedziela (20.01.2019)
15:00 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego

ZOBACZ WIDEO #dziejesiewsporcie: piękna oprawa wymknęła się spod kontroli

Komentarze (9):

 • Lena Opoldońska Zgłoś
  MÓJ KOMENTARZ aresztowany. Taki już ten faszystowski świat przedpotopowy (bibl.) się zrobił. DZISIAJ NIC TAK NIE bulwersuje jak KILKA SŁÓW PRAWDY. Ale co zrobić , skoro jest rozkaz, że
  Czytaj całość
  Adamowicz świętym był i należy go kochać.
  • Krystia Zgłoś
   Wszystkie śluby i wesela należy przeprowadzić bez oprawy muzycznej. Alkohol można pić, ale kulturalnie i z umiarem.
   • Michał Kuty Zgłoś
    Nie znałem Pana Adamowicza ale nikt by nie wybierał złego człowieka na tyle lat kadencji po drugie nie bronił się bo tylko ludzie którzy spodziewaja się że narozrabiali obstawiaja się
    Czytaj całość
    ochroną on wyglądał na dobrego człowieka wychodził do ludzi podczas kampanii i nie tylko nie bał się. To co zrobił albo zrobiło to coś bo to nie jest człowiek nie może nas sparalizowac . Jurek Owsiak też źle zrobił że odszedł bo orkiestra pomagała i wiem coś z doświadczenia na ten temat A teraz tak jakby wszystko sparalizowalo chyba niekiedy droga bo ten bandyta będzie się cieszył że mu się udało. Żałobę ma się w pamięci i to czy będzie muzyka czy nie nie zmieni faktu że ludzie i tak potrafili się zachować choć nie wszyscy bo jakieś wyjątki są A o Śp Panu Adamowiczu na pewno wszyscy co poznali będą pamiętać przy różnych okazjach aby oddać mu szacunek . A pro po świętości to poświęcił życie dla kwesty inni politycy zakazują oglądania WOŚP A co dopiero brać w tym udział. Dziwi mnie hejt bo może i dzieciom tych osób będzie potrzebna pomoc to zobaczą w szpitalach ile jest warta W Orkiestra i ile dzieci dzięki jej może funkcjonować i normalnie zyc
    Wszystkie komentarze (9)

    Komentarze (9)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL