Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Taku TakeuchiNewspix / Marcin Bulanda / PressFocus / Na zdjęciu: Taku Takeuchi

Skład Japończyków na konkursy w Sapporo. Taku Takeuchi powraca, Keiichi Sato zadebiutuje w Pucharze Świata

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Trzynastu Japończyków weźmie udział w zaplanowanych na 26 i 27 stycznia konkursach Pucharu Świata 2018/2019 w Sapporo. Po raz pierwszy w zawodach tej rangi będzie uczestniczył Keiichi Sato.

Do składu zostali powołani: Ryoyu Kobayashi, Noriaki Kasai, Yukiya SatoJunshiro Kobayashi, Daiki Ito, Naoki Nakamura, Shohei Tochimoto, Taku Takeuchi, Yumu Harada, Kenshiro Ito, Keiichi Sato, Kento Sakuyama, a także Tomofumi Naito. Japończycy w obecnym periodzie Pucharu Świata mogą wystawiać siedmiu zawodników. Jako gospodarz konkursów w Sapporo, mają prawo zgłoszenia do rywalizacji jeszcze sześciu skoczków z grupy krajowej.

Szansę na debiut w Pucharze Świata otrzyma Keiichi Sato. Urodzony w 1997 roku zawodnik zdobył brązowy medal rozegranych w październiku mistrzostw Japonii na dużej skoczni w Hakubie. W ostatnią niedzielę spisał się najlepiej z reprezentantów gospodarzy podczas Pucharu Kontynentalnego w Sapporo, gdzie został sklasyfikowany na szóstej pozycji. 

Do PŚ powróci Taku Takeuchi. 31-letni skoczek występował w tym cyklu na początku sezonu 2018/2019. Nie zdobył punktów do klasyfikacji generalnej i wypadł z 6-osobowej kadry po zmaganiach w Niżnym Tagile. Później uczestniczył w zawodach Pucharu Kontynentalnego.

Największym nieobecnym w gronie skoczków z Kraju Kwitnącej Wiśni powołanych na zawody, które odbędą się w najbliższy weekend, jest Reruhi Shimizu. Brązowy medalista konkursu drużynowego z igrzysk olimpijskich 2014, w 2019 roku wygrał Memoriał Olimpijczyków w Sapporo oraz mistrzostwa Hokkaido w Nayoro. W ostatnią sobotę i niedzielę nie zakwalifikował się jednak do drugiej serii PK na Okurayamie - był 32. oraz 31.

ZOBACZ WIDEO: Kot powoli odbudowuje formę. "Jeden z dwóch skoków był dobry. Wiem gdzie popełniam błąd"

Ilu Japończyków awansuje do drugiej serii sobotniego konkursu w Sapporo?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL