Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Walter HoferGetty Images / Alexander Hassenstein / Na zdjęciu: Walter Hofer

Walter Hofer o swoim następcy: Musi znać ten biznes

Michał Jankowski
Michał Jankowski
W 2020 roku dojdzie do zmiany na stanowisku dyrektora Pucharu Świata w skokach narciarskich. Walter Hofer zabrał głos na temat swojego następcy.

Walter Hofer w zeszłym roku ogłosił, że po zakończeniu sezonu 2019/2020 przechodzi na emeryturę. Funkcję dyrektora PŚ Austriak pełnił od 1992 roku. Jego odejście będzie prawdziwą rewolucją w skokach narciarskich.

Hofer opowiedział jakie cechy powinien mieć jego idealny następca. Przede wszystkim musi być związana ze skokami. - Nie powinien uważać, że wie coś o skokach narciarskich. To praca, w której trzeba dogadywać się z różnymi stronami, instytucjami i ludźmi. Lepiej być ze środowiska – byłym skoczkiem, trenerem lub działaczem. Musisz znać ten biznes. Na tym stanowisku ma się szerokie pole działania, ale nie możesz być ekspertem w jakiejś konkretnej dziedzinie - uważa Austriak.

Kilka dni temu Marek Szkolnikowski, dyrektor TVP Sport podał informację, że Łukasz Kruczek może być następcą Hofera. Były polski skoczek i trener zdementował tę informację.

Co o jego kandydaturze sądzi obecny dyrektor Pucharu Świata? - Tak jak powiedziałem, jest wielu ludzi, którzy mogliby zająć moje miejsce. Nie mogę jednak wybrać żadnego nazwiska. To zależy od FIS i nie chcę się mieszać w ten proces. Na pewno jest wiele osób, które to udźwigną - dodaje Hofer.

Jego zdaniem znalezienie następcy nie będzie wielkim wyzwaniem. - Będzie to na pewno łagodna zmiana - kończy Austriak.

ZOBACZ WIDEO: Apoloniusz Tajner: Każdy Polak musi mieć możliwość oglądania skoków!

Czy Łukasz Kruczek nadawałby się na dyrektora Pucharu Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL