Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Primoz PeterkaGetty Images / Vladimir Rys / Na zdjęciu: Primoz Peterka

Nowa rola Primoża Peterki. Słynny Słoweniec ratuje tureckie skoki

Marcin Górczyński
Marcin Górczyński
Primoż Peterka, dwukrotny zwycięzca klasyfikacji generalnej Pucharu Świata, zajmie się tureckimi skoczkami. Do tej pory Słoweniec pracował z młodzieżą w swoim kraju.

39-latek, dominujący w Pucharze Świata w sezonach 1996/97 i 1997/98, przyjął ofertę z Turcji i podjął się próby ratowania skoków w tym kraju. Od 2014 roku z zawodnikami pracował Fin Pekka Niemela, ale skusił go projekt rozwoju chińskich skoków. Turcy, startujący w ostatnich sezonach nawet w Pucharze Świata, przestali się pojawiać w międzynarodowych zawodach. 

Przed Peterką olbrzymie wyzwanie. Nie dość, że jego nowi podopieczni stracili ostatnie półrocze i dopiero niedawno odbyli w Erzurum pierwsze zgrupowanie w zimowych warunkach, to jeszcze ich poziom zdecydowanie odbiega od czołówki. Fatih Arda Ipcioglu brał udział w igrzyskach olimpijskich w Pjongczangu, ale był ostatni i drugi od końca. Turkom ani razu nie udało się zakwalifikować do "pięćdziesiątki" Pucharu Świata, Ipcioglu okazjonalnie punktował w Pucharze Kontynentalnym. 

Do tej pory Peterka pracował jako asystent w reprezentacji kobiet oraz zajmował się młodzieżą w Narodowym Centrum Sportów Nordyckich.

W swojej karierze Słoweniec zdobył dwie Kryształowe Kule, wygrał Turniej Czterech Skoczni w sezonie 1996/97 i 15 pucharowych konkursów.

ZOBACZ WIDEO Robert Kubica do kibiców: W ciężkich chwilach miałem mnóstwo wsparcia. Dziękuje

Czy Turcy zaczną punktować w Pucharze Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL