Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Na zdjęciu (od lewej): Jewgienij Klimow, Kamil Stoch oraz Dawid KubackiPAP/EPA / DANIEL KOPATSCH / Na zdjęciu (od lewej): Jewgienij Klimow, Kamil Stoch oraz Dawid Kubacki

PŚ w skokach. Polski hymn w zwolnionej wersji. Wpadka organizatorów w Oberstdorfie

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Kamil Stoch wygrał niedzielny konkurs Pucharu Świata w Oberstdorfie. Na podium towarzyszył mu trzeci Dawid Kubacki. Niestety, polscy skoczkowie usłyszeli zniekształconą wersję hymnu.

Znów nie popisali się organizatorzy Pucharu Świata w Oberstdorfie. W sobotę, po zwycięstwie Ryoyu Kobayashiego, w ogóle nie odegrano japońskiego hymnu, a dzień później, lekko zdezorientowani mogli poczuć się polscy skoczkowie. Po rozdaniu nagród rozbrzmiała bowiem wyraźnie spowolniona wersja "Mazurka Dąbrowskiego".

Tuż po rozpoczęciu hymnu Kubacki rozłożył bezradnie ręce, a Stoch nerwowo się uśmiechał. Skoczkowie, jak i licznie zgromadzeni w Oberstdorfie polscy kibice, wyraźnie nie mogli wejść w tempo i mieli problem z odśpiewaniem "Mazurka Dąbrowskiego".

Początek hymnu:

Zawiedzeni wersją hymnu odegraną w Oberstdorfie byli komentatorzy, jak i kibice oglądający konkurs w telewizji. "Jest hymn, ale w spowolnieniu", "Już nawet Kamil Stoch jest szybszy na progu niż ten hymn" - to tylko niektóre komentarze, które można znaleźć na Twitterze.

ZOBACZ WIDEO: Trzeci weekend PŚ w skokach w Polsce? Hofer ocenił szanse

Melodia hymnu była zachowana, jednak tempo okazało się zdecydowanie wolniejsze niż powinno. Nagranie przypominało to, które Polacy usłyszeli przed rokiem po pamiętnym konkursie Turnieju Czterech Skoczni w innym niemieckim mieście - Garmisch-Partenkirchen. - Powiedziałem, że słowa ok, tylko to brzmiało jak marsz pogrzebowy - relacjonował wtedy Adam Małysz, który interweniował w tej sprawie u dyrektora Pucharu Świata Waltera Hofera.

W Oberstdorfie nie zawiedli za to polscy kibice. Mimo silnego wiatru i obficie padającego śniegu fani z biało-czerwonymi szalikami licznie zjawili się pod obiektem. Przy rozdaniu nagród pod skocznią rozniosło się gromkie "dziękujemy".

Trzeci indywidualny konkurs w Oberstdorfie był bardzo udany dla Polaków (WIĘCEJ >>). W pierwszej "szóstce" znalazło się aż czterech naszych reprezentantów, którzy uzbierali razem 250 punktów. To drugi najlepszy wynik w historii.

Czy PZN powinien zareagować na wpadkę organizatorów konkursu w Oberstdorfie?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (26):

Wszystkie komentarze (26)

Komentarze (26)

    Wszystkie komentarze (26)
    PRZEJDŹ NA WP.PL