Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Maciej Kot Newspix / Rafal Oleksiewicz / PressFocus / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Maciej Kot

Stefan Horngacher podał skład na PŚ w Lahti. Maciej Kot wraca do kadry, Stefan Hula zostaje w kraju

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
W weekend w Lahti odbędą się kolejne konkursy Pucharu Świata w skokach narciarskich. W składzie reprezentacji Polski na te zawody doszło do jednej zmiany. Do kadry wrócił Maciej Kot.

W kadrze na zawody Pucharu Świata w skokach narciarskich zabrakło Stefana Huli. Decyzją sztabu szkoleniowego pozostanie on w Polsce i będzie trenował indywidualnie. Hulę w reprezentacji zastąpił Maciej Kot, który wraca do kadry po dwutygodniowej przerwie. Kota zabrakło w składzie na konkursy lotów w Oberstdorfie.

- Żyjemy z tygodnia na tydzień. Po Sapporo zrobiliśmy podsumowanie. Zastanawialiśmy się ze sztabem szkoleniowym co dalej i podjęliśmy decyzję, że czas na spokojne treningi - mówił Kot, który wciąż walczy o powołanie na zbliżające się mistrzostwa świata.


Oprócz Kota powołania od Stefana Horngachera otrzymali Kamil Stoch, Piotr Żyła, Dawid Kubacki, Jakub Wolny oraz Paweł Wąsek. Ten ostatni otrzymał kolejną szansę od trenera reprezentacji Polski na pokazanie swoich umiejętności.

Zobacz także: "Piekło nie jest tak złe, jak moje życie". Wspomnienie Mattiego Nykaenena

Kamil Stoch to najwyżej sklasyfikowany polski skoczek w Pucharze Świata. Zajmuje drugie miejsce i ma na swoim koncie 929 punktów. W klasyfikacji generalnej prowadzi Ryoyu Kobayashi (1 380 punktów). Czwarty jest Piotr Żyła, a piąty Dawid Kubacki. 24. lokatę zajmuje Jakub Wolny, Stefan Hula jest 38., Maciej Kot 45., a Paweł Wąsek 65.

Program zawodów PŚ w Lahti:

08.02 (piątek)
18:00 - kwalifikacje do konkursu indywidualnego

09.02 (sobota)
16:30 - konkurs drużynowy

10.02 (niedziela)
16:15 - konkurs indywidualny

ZOBACZ WIDEO: Trzeci weekend PŚ w skokach w Polsce? Hofer ocenił szanse

Czy którykolwiek z polskich skoczków stanie na podium zawodów PŚ w Lahti?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (14):

Wszystkie komentarze (14)

Komentarze (14)

×
    Wszystkie komentarze (14)
    PRZEJDŹ NA WP.PL