Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Adam MałyszWP SportoweFakty / Na zdjęciu: Adam Małysz

Kibice nie mają wątpliwości. Schuster i Małysz kandydatami do zastąpienia Stefana Horngachera

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Na WP SportoweFakty przedstawiliśmy sześciu kandydatów, którzy mogliby zastąpić na stanowisku trenera kadry A polskich skoczków Stefana Horngachera, jeśli Austriak nie przedłuży kontraktu z PZN. Z tego grona kibice mają dwóch faworytów.

Po zakończeniu sezonu 2018/2019 nie jest znana trenerska przyszłość Stefana Horngachera. Austriak ma propozycję przedłużenia kontraktu z polską federacją do 2022 roku, ale jest również kuszony przez Niemców, którzy - po tym jak Werner Schuster zrezygnował z dalszego prowadzenia ich kadry po bieżącym sezonie - także szukają nowego trenera. 

Dziennikarze za naszą zachodnią granicą i byli niemieccy skoczkowie są przekonani, że Stefan Horngacher będzie trenerem ich reprezentacji od kwietnia 2019 roku. PZN nie składa broni i walczy o przedłużenie kontraktu z Austriakiem. Trzeba jednak zakładać scenariusz, że w marcu w Planicy 49-letni szkoleniowiec po raz ostatni poprowadzi Biało-Czerwonych.

Czytaj także: Andrzej Kozak zabrał głos na temat pensji Stefana Horngachera

Dlatego na WP SportoweFakty zdecydowaliśmy się przedstawić sześciu kandydatów, którzy mogliby zastąpić Stefana Horngachera, o ile ten oczywiście nie przedłuży kontraktu na pracę w Polsce. Wytypowaliśmy: Macieja Maciusiaka, Łukasza Kruczka, Adama Małysza, Heinza Kuttina, Gorana Janusa i Wernera Schustera. Pod tekstem zapytaliśmy państwa w ankiecie, który z kandydatów dla polskiej kadry byłby najlepszy? 

ZOBACZ WIDEO: Trzeci weekend PŚ w skokach w Polsce? Hofer ocenił szanse


Do godziny 17:30 swój głos oddało nieco ponad 24 tysiące kibiców. 31 procent z tego grona chciałoby, aby w przypadku odejścia Horngachera zastąpił go jego rodak Werner Schuster. Austriak zrezygnował z dalszego prowadzenia Niemców, tłumacząc to chęcią dłuższego przebywania z rodziną. Być może udałoby się go jednak przekonać do pracy nad Wisłą, poprzez ściągnięcie tutaj również jego rodziny.

Wyniki ankiety pokazały, że świetna kilkuletnia praca Schustera z niemieckimi skoczkami, zrobiła na kibicach duże wrażenie. Można także postawić tezę, że polscy fani tej dyscypliny mają bardzo duże zaufanie do Adama Małysza. 27 procent kibiców chciałoby, żeby to właśnie obecny dyrektor w PZN do spraw skoków i kombinacji, mimo braku doświadczenia trenerskiego, zastąpił Stefana Horngachera. 

Czytaj także: zapadła decyzja w sprawie państwowego pogrzebu Nykaenena

Co ciekawe, kibice nie chcieliby powrotu do pracy z reprezentacją Łukasza Kruczka, który wprowadził Biało-Czerwonych na salony w rywalizacjach drużynowych i doprowadził do dwóch złotych medali na igrzyskach Kamila Stocha. Nie chcą również drugiej przygody z reprezentacją Polski Heinza Kuttina. Pierwsza w latach 2004-2006 była bardzo nieudana.

Wyniki ankiety pod tekstem o potencjalnych kandydatach na zastąpienie Stefana HorngacheraWyniki ankiety pod tekstem o potencjalnych kandydatach na zastąpienie Stefana Horngachera

Adam Małysz sprawdziłby się jako trener polskich skoczków?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (16):

 • ThorinS Zgłoś
  Mając za zawodnika Kamila Stocha którego to wytrenował jako młodego skoczka Horngaher to nawet z pciem zdobylby złote medale. Jak wielkim trenerem jest pokazuje reprezentacja Włoch
  Czytaj całość
  której to reprezentanci za kruczka gorzej skaczą jak za Roberto Cekona. Kruczek to nieudaczników, wepchają przez Tajnera (ojciec chrzestny kruczka) na trenera reprezentacji, a charmonogram treningów wypisane miał na okres trzech lat przez Hannu Lepistoe. Nawet Małysz nie startował dla kruczka tylko Lepistoe go trenował indywidualnie bo kruczek czego się nie dotkną to potrafił zjebać. Lepistoe też zrezygnował przez kruczka bo miał napisany cykl jak mają trenować a kruczek po swojemu szkolil kadrę jako pomocnik Hannu Lepistoe.
  • jachu Zgłoś
   Ta ankieta potwiersza że 58% głosujących to zupełni laicy bez jakiegokolwiek pojęcia o skokach. Ludzie pomyślcie troche bo to nie boli. Schuster odchodzi z Niemiec bo nie chce już w
   Czytaj całość
   ogóle być trenerem więc jak ma zostać trenerem polaków. Druga sprawa, nawet jakby miał dalej być trenerem to dlaczego odchodzi z Niemiec skoro ma tam wszystko lepsze niż u nas? I jeszcze małysz. Serio? Nie dość że sam mówił że nim nie będzie to już widze jak małysz drze morde na Kamila albo Piotra
   • Przemek Zyskowski Zgłoś
    Kuttin odpada bo raz nawalił w 2004-06 , kruczek dużo dla PZN zrobił to zrobienie Mistrza Kamila który zdobył PŚ , Turniej 4 skoczni , 2 złote Medale w Rosji , złoty i
    Czytaj całość
    brąz w Predazzo to tyle Goran Janus
    Wszystkie komentarze (16)

    Komentarze (16)

     Wszystkie komentarze (16)
     PRZEJDŹ NA WP.PL