WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Na zdjęciu: Adam Małysz

Adam Małysz o Kamilu Stochu. "Rakieta z Zębu znów lata poza zasięgiem rywali"

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Kamil Stoch w kapitalnym stylu zwyciężył niedzielny konkurs Pucharu Świata w Lahti. Zachwycony jego dyspozycją jest Adam Małysz.

Już od kilku tygodni Kamil Stoch wykazywał wzrost formy. Regularnie zajmował miejsca w czołówce, ale brakowało zwycięstw. Złą passę udało się przełamać tydzień temu w Oberstdorfie.

Swój sukces powtórzył w kolejnym konkursie indywidualnym, który miał miejsce w niedzielę w Lahti. Stoch nie pozostawił wątpliwości i nad drugim Ryoyu Kobayashim miał aż 17,2 pkt przewagi.

Czytaj także: Kamil Stoch na podium klasyfikacji finansowej

"Rakieta z Zębu znów lata poza zasięgiem rywali! Kamil nie dał dziś rywalom szans, wygrywając w Lahti w pięknym stylu i z olbrzymią przewagą. To drugie z rzędu zwycięstwo naszego reprezentanta" - cieszy się na Facebooku Adam Małysz.

ZOBACZ WIDEO Apoloniusz Tajner: Każdy Polak musi mieć możliwość oglądania skoków!

Słabiej tym razem zaprezentowali się pozostali Polacy. Piotr Żyła był 10, Jakub Wolny  14., a Dawid Kubacki dopiero 28. Maciej Kot i Paweł Wąsek nie zakwalifikowali się do drugiej serii. "Niezły występ Piotrka, wpadka Dawida. Dużo lepiej niż wczoraj zaprezentował się Kuba Wolny, który nie rezygnuje z walki o miejsce w drużynie na mistrzostwa świata" - ocenił Małysz.

Kamil Stoch dzięki zwycięstwu umocnił się na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej. Do Kobayashiego traci 431 punktów. Wzrost formy Polaka to dobry prognostyk przed zbliżającymi się mistrzostwami świata, które odbędą się w drugiej połowie lutego.

Czytaj także: "Fantastyczny Stoch", "Wow", "Top-forma Polaka"


Czy Kamil Stoch zdobędzie medal podczas mistrzostw świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

    PRZEJDŹ NA WP.PL