Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stefan Hula PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Stefan Hula

PŚ w Willingen: Stefan Horngacher odkrył karty. Kolejna zmiana w kadrze

Łukasz Witczyk
Łukasz Witczyk
Stefan Horngacher podał skład na weekendowe zawody Pucharu Świata, które odbędą się w Willingen. Do reprezentacji Polski wrócił Stefan Hula, który zastąpił Pawła Wąska.

Dla Stefana Huli to powrót do kadry po tygodniowej przerwie. Stefan Horngacher nie powołał go do składu na zawody Pucharu Świata w Lahti, a Hula miał indywidualnie trenować, co miało pomóc w powrocie do formy. W Willingen Polak już wystartuje. W kadrze zastąpił Pawła Wąska.

To jedyna zmiana, na jaką zdecydował się trener Horngacher. Jak poinformował na Twitterze Polski Związek Narciarski, oprócz Huli powołania na zawody w Niemczech otrzymali Kamil Stoch, Dawid Kubacki, Piotr Żyła, Jakub Wolny oraz Maciej Kot. Będzie to ostatni sprawdzian formy przed mistrzostwami świata.

Kamil Stoch to najwyżej sklasyfikowany polski skoczek w Pucharze Świata. Zajmuje drugie miejsce i ma na swoim koncie 1 029 punktów. W klasyfikacji generalnej prowadzi Ryoyu Kobayashi (1 460 punktów). Czwarty jest Piotr Żyła, a piąty Dawid Kubacki. 23. lokatę zajmuje Jakub Wolny, Stefan Hula jest 38., Maciej Kot 45., a Paweł Wąsek 67.

Program zawodów PŚ w Willingen:

15.02 (piątek)

18:00 - kwalifikacje

16.02 (sobota)

16:00 - konkurs indywidualny

17.02 (niedziela)

15:15 - konkurs indywidualny

ZOBACZ WIDEO Serie A: Piątek się nie zatrzymuje! Kolejny gol Polaka w barwach Milanu [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Czy którykolwiek z polskich skoczków stanie na podium zawodów PŚ w Willingen?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (5):

 • Luigi1944 Zgłoś
  Zapraszam do oglądania:
  • yes Zgłoś
   Na stronie FIS:15 Feb Team HS145 15:4516 Feb HS145 16:0017 Feb HS145 15:15Może nasi odpuszczają drużynowe ;)
   • bun Zgłoś
    Wielki Horngacher. Zamiast zostać z Hulą i Kotem w kraju i ich wyprowadzić z kryzysu, to on sobie z Małyszem i Stochem po świecie jeździ. Raz zostawi jednego w kraju, raz drugiego, co by
    Czytaj całość
    sobie spokojnie potrenowali. A z kim oni mają trenować? Skoro nasi krajowi trenerzy mają ich z dołka wyciągać, to od czego jest Stefan? Od machania chorągiewką?
    Wszystkie komentarze (5)

    Komentarze (5)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL