Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil StochNewspix / TOMASZ MARKOWSKI / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Willingen Five: wysoka nagroda finansowa i trzy intensywne dni dla skoczków. Program i zasady turnieju

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Ostatnim sprawdzianem formy dla skoczków przed MŚ będą konkursy w Willingen. To nie są jednak zwykłe zmagania zaliczane do PŚ. Po raz drugi w historii skoczkowie wezmą udział w mini turnieju Willingen Five. Program zawodów będzie intensywny.

W 2018 roku organizatorzy konkursów na Mühlenkopfschanze urozmaicili rywalizację. Zdecydowali, że noty uzyskane przez skoczków w obu konkursach indywidualnych na tej skoczni oraz w piątkowych kwalifikacjach będą zaliczane do Willingen Five. Triumfatorem klasyfikacji generalnej mini turnieju zostaje ten zawodnik, który po zsumowaniu pięciu skoków miał najwyższą notę. 

Pierwszą edycję zmagań w sezonie 2017/2018 wygrał Kamil Stoch. Polak za to zwycięstwo otrzymał nagrodę finansową w wysokości 25 tys. euro. Formuła zawodów sprawdziła się na tyle, że organizatorzy zdecydowali się powtórzyć ją także w 2019 roku.
Tym samym 2. edycja Willingen Five rozpocznie się od piątkowych kwalifikacji zarówno do sobotniego jak i niedzielnego konkursu. Noty skoczków z tych eliminacji, podobnie jak z dwóch konkursów indywidualnych, zostaną wliczone do klasyfikacji generalnej mini turnieju. Jego zwycięzca, tak samo jak przed rokiem, otrzyma nagrodę finansową w wysokości 25 tys. euro.

ZOBACZ WIDEO Michael Ballack dla WP SportoweFakty: Lewandowski problemem? To były mocne słowa


W odróżnieniu od poprzedniego sezonu, oprócz kwalifikacji i dwóch konkursów zaliczanych do Willingen Five, w piątek 15 lutego na Muhlenkopfschanze odbędą się także zmagania drużynowe, w zastępstwie za odwołany konkurs zespołowy w grudniu poprzedniego roku w Titisee-Neustadt. To będzie naprawdę pracowity dzień dla skoczków.

Czytaj także: powrót wielkiego Kamila Stocha. To jest forma na mistrzostwa

Wszystko dlatego, że rywalizacja zespołowa odbędzie się jeszcze przed kwalifikacjami do dwóch konkursów indywidualnych Willingen Five. W piątek od 13:30 na Muhlenkopfschanze zostaną rozegrane dwie serie treningowe. Po nich szkoleniowcy zgłoszą składy swoich reprezentacji na drużynówkę. Konkurs zespołowy ma rozpocząć się o 15:45. Już dwie godziny później, na 18:15, organizatorzy zaplanowali eliminacje do dwóch zmagań indywidualnych. 

Czytaj także: ból głowy Stefana Horngachera. Kandydatów trzech, a miejsce jedno

Relacje na żywo z wszystkich serii treningowych, kwalifikacji i konkursów (zarówno drużynowego jak i indywidualnych) oraz podsumowanie rywalizacji na WP SportoweFakty. 

Program rywalizacji skoczków w Willingen (15-17 luty):

piątek (15.02.2019)
13:30 - oficjalny trening (2 serie)
15:45 - pierwsza seria konkursu drużynowego
18:15 - kwalifikacje (zaliczane do Willingen Five)

sobota (16.02.2019)
15:00 - seria próbna
16:00 - pierwsza seria konkursu indywidualnego (zaliczany do Willingen Five)

niedziela (17.02.2019)
14:15 - seria próbna
15:15 - pierwsza seria konkurs indywidualnego (zaliczany do Willingen Five)

Czy Kamil Stoch wygra także 2. edycję Willingen Five?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL