Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Gregor SchlierenzauerNewspix / Rafal Oleksiewicz / PressFocu / Na zdjęciu: Gregor Schlierenzauer

MŚ w Seefeld bez Gregora Schlierenzauera

Barbara Toczek
Barbara Toczek
Gregorowi Schlierenzauerowi nie uda się osiągnąć celu, który postawił sobie jeszcze przed rozpoczęciem sezonu: Austriak nie otrzymał powołania do drużyny i nie wystartuje w MŚ w Seefeld.

Rezygnacja ze startów w Pucharze Świata oraz intensywne, indywidualne treningi, na jakie zdecydował się znakomity niegdyś skoczek, chcąc przygotować się do czempionatu, nie przyniosły oczekiwanych efektów.

Po próbach generalnych w Lahti oraz w Willingen okazało się, że forma Gregora Schlierenzauera nie jest na tyle optymalna, by mógł on znaleźć się w grupie zawodników, którzy pojadą na mistrzostwa świata. 

Czytaj także: Stefan Horngacher ogłosił skład na MŚ. Maciej Kot nie jedzie do Austrii

Dla 53- krotnego triumfatora indywidualnych pucharowych konkursów będzie to pierwszy czempionat w karierze, w którym nie wystartuje. Jak donosi austriacka gazeta "Kleine Zeitung", mimo braku powołania do składu na ruszające już w najbliższym tygodniu MŚ, skoczek nie zamierza zakończyć kariery.

ZOBACZ WIDEO: Trzeci weekend PŚ w skokach w Polsce? Hofer ocenił szanse

Czytaj także: Willingen Five: podwójny triumf Ryoyu Kobayashiego. Piotr Żyła na podium!

Szansę na reprezentowanie swojego kraju w najważniejszej imprezie sezonu otrzymali natomiast: Stefan Kraft, Michael Hayboeck, Jan Hoerl, Philipp Aschenwald, Daniel Huber oraz Manuel Fettner. Pierwsza próba sił, czyli konkurs indywidualny w Innsbrucku, odbędzie się już 23 lutego.

Czy któryś z podopiecznych Andreasa Feldera zdobędzie medal podczas MŚ w Seefeld?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

Komentarze (3)

PRZEJDŹ NA WP.PL