Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sven HannawaldEast News / Reporter/Andrzej Hulimka / Na zdjęciu: Sven Hannawald

Sven Hannawald: Jeśli Horngacher nie zostanie trenerem Niemców, będę zaskoczony

Dawid Góra
Dawid Góra
Niemiecka legenda skoków narciarskich nie zmienia zdania ws. przyszłości trenera polskiej kadry. Teraz przyznaje wręcz, że pozostanie Stefana Horngachera z naszą ekipą, byłoby niespodzianką.

Hannawald przewiduje, że w konkursie drużynowym o złoty medal powalczą dwie ekipy: austriacka i polska. Nie jest przekonany do dyspozycji swoich rodaków.

- Nasi skoczkowie są na podobnym poziomie, ale nie wiem, czy mamy na tyle siły w drużynie, żeby mierzyć się z najlepszymi zespołami - zaznacza były zawodnik w rozmowie z WP SportoweFakty.

Według Hannawalda faworytami konkursu indywidualnego są Ryoyu Kobayashi i Kamil Stoch. Markus Eisenbichler jest jednym z pretendentów do podium. - Trudno jednak przewidzieć jego skoki. On może nawet wygrać, ale równie dobrze może mieć problem z dostaniem się do drugiej serii.

ZOBACZ WIDEO: Witold Bańka: Przyszłość Horngachera? Tu nie chodzi o pieniądze

Ważnym ogniwem w niemieckiej drużynie jest Richard Freitag. Jego forma rośnie. Jednak możliwości 27-latka niemiecka legenda również ocenia z olbrzymią dozą powściągliwości.

- Nie wiem, czy jego forma jest na tyle wysoka, aby zagrozić najlepszym rywalom. Jestem przekonany, że w pozostałej części sezonu będzie skakać coraz lepiej, ale obecnie jeszcze nie prezentuje optimum.

Dawid Góra: Polacy jednymi z faworytów w każdym konkursie. Kobayashi nie taki straszny >>

Więcej przekonania Hannawald wykazuje ws. przyszłości Stefana Horngachera. Niemiec wciąż przewiduje, że to obecny trener Polaków po sezonie obejmie niemiecką kadrę.

- To oczywiście nie jest nowa informacja, a tylko moje oczekiwania. Ale już u nas pracował, a przed sezonem podpisał w Polsce tylko roczny kontrakt. Niedawno okazało się, że Werner Schuster nie będzie kontynuować pracy jako szkoleniowiec Niemców, więc sprawy odpowiednio zgrywają się ze sobą. Jeśli wszystko potoczy się zgodnie z przewidywaniami, Horngacher po sezonie obejmie naszą kadrą. Byłbym zaskoczony, gdyby było inaczej - kończy pewny siebie Hannawald.

Dawid Góra z Innsbrucku

Oglądaj online zawody Pucharu Świata w Zakopanem przez cały weekend!

Komentarze (2):

 • Tomek GKS Zgłoś
  Zaczynają się MŚ. Po co to wypisujecie?! Potrzebne to jest?
  • czogori Zgłoś
   Nie rozumiem dlaczego Wy dziennikarze stale pompujecie balonik z Horngaherem w kwestii czy będzie w kadrze czy nie, przecież to tylko dywagacje. Teraz jak i wcześniej potrzebny jest spokój
   Czytaj całość
   dla zawodników. Co będzie to będzie. Skupcie się lepiej na sportowych faktach a nie na plotkach i Waszych rozważaniach...W końcu nazwa portalu zobowiązuje...

   Komentarze (2)

   PRZEJDŹ NA WP.PL