Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil Stoch PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamil Stoch

MŚ w skokach 2019. Znak zapytania nad formą Polaków. Słaby wynik drużynowo w kwalifikacjach

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Nie tak miały wyglądać kwalifikacje w wykonaniu Biało-Czerwonych do konkursu indywidualnego MŚ w Innsbrucku. Co prawda czwórka Polaków zakwalifikowała się do zawodów, ale ze słabymi rezultatami. Drużynowo nasi rodacy mieli dopiero 7. wynik.

Po piątkowych kwalifikacjach na Bergisel zsumowaliśmy wyniki czterech najwyżej sklasyfikowanych zawodników w ośmiu reprezentacjach. Polacy skakali w nich słabo. Kamil Stoch uzyskał 120, Dawid Kubacki 114,5, Jakub Wolny 111,5, a Piotr Żyła 110,5 metra. Tak przeciętne rezultaty musiały odbić się na drużynowym wyniku Polaków.

Biało-Czerwoni mieli dopiero 7. rezultat. Zdecydowanie najwyższą zespołową notę w kwalifikacjach uzyskali Niemcy. To zasługa przede wszystkim Markusa Eisenbichlera i Karla Geigera, którzy zajęli 1. i 2. miejsce w eliminacjach. 2. wynik drużynowy mieli Austriacy, a 3. Japończycy. 

Największą niespodzianką kwalifikacji był postawa Szwajcarów. Nie chodzi tylko o Killiana Peiera, który na Bergisel skacze świetnie od pierwszego treningu. W piątek bardzo dobre skoki oddali także Simon Ammann i Andreas Schuler. Dzięki temu Szwajcarzy uzyskali 4. notę drużynową. 

ZOBACZ WIDEO: Witold Bańka: Przyszłość Horngachera? Tu nie chodzi o pieniądze

Czytaj także: taktyczna zagrywka Niemców. Miałaby przeszkodzić Polakom przed MŚ

Z piątkowych rezultatów Polaków nie należy jednak wyciągać zbyt daleko idących wniosków. Rywalizacja o medale dopiero w sobotę i niedzielę. Trudno uwierzyć, żeby przez kilka dni Biało-Czerwoni stracili formę jaką imponowali w całym sezonie, zwłaszcza w Willingen, tuż przed MŚ.

Najprawdopodobniej kwalifikacje w Innsbrucku potraktowali wybitnie treningowo, kumulując wszystkie siły na weekendowe zmagania. Czy rzeczywiście była to tzw. zasłona dymna przekonamy się w sobotnie i niedzielne popołudnie. Relacje na żywo z konkursu indywidualnego i drużynowego na WP SportoweFakty. 

Czytaj także: w weekendowych zawodach w Innsbrucku ważną rolę odegra kontrowersyjny Borek Sedlak

Wyniki piątkowych kwalifikacji w Innsbrucku pod względem drużynowym:

MiejsceKrajŁączna nota
1.Niemcy528,2
2.Austria499,4
3.Japonia492,6
4.Szwajcaria477,5
5.Norwegia474,1
6.Słowenia459,6
7.Polska450
8.Czechy434,2

Czy Polacy wygrają niedzielny drużynowy konkurs MŚ w Innsbrucku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (9):

Wszystkie komentarze (9)

Komentarze (9)

PRZEJDŹ NA WP.PL