WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

MŚ w skokach: pesymistyczny prognostyk przed konkursem drużynowym

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Markus Eisenbichler mistrzem świata, Karl Geiger drugi. Niemcy są głównymi faworytami do złotego medalu w konkursie drużynowym. Podliczyliśmy noty przed niedzielną rywalizacją.

Niemcy mają mnóstwo powodów do radości po sobotnim konkursie mistrzostw świata na dużej skoczni. Markus Eisenbichler sięgnął po złoty medal, srebro zdobył Karl Geiger, dzięki czemu to właśnie nasi zachodni sąsiedzi są zdecydowanymi faworytami do triumfu w zawodach drużynowych, które odbędą się w niedzielę (24 lutego). 

Podliczyliśmy noty drużynowe po indywidualnym konkursie. Zdecydowanie najwyższą uzyskali Niemcy - 1001,6 punktu. Drugie miejsce pod tym względem zajęli Austriacy - 971,7, a trzecie Japończycy - 939,1. Polacy uplasowali się na czwartym miejscu, gromadząc prawie 90 "oczek" mniej od Niemców - 971,7.

Dla usystematyzowania wyliczeń, podwoiliśmy noty zawodników, którzy nie weszli do drugiej serii sobotnich zawodów. Wiemy już też, że w niedzielę Jakuba Wolnego w drużynie zastąpi Stefan Hula.

Czytaj także: Znamy skład na konkurs drużynowy. Stefan Hula za Jakuba Wolnego

Konkurs drużynowy na dużej skoczni rozpocznie się o godzinie 14:45. Polacy będą bronić tytułu wywalczonego przed dwoma laty w Lahti.

Drużynowe wyniki sobotniego konkursu:

MiejsceKrajNota
1.Niemcy1001,6
2.Austria971,7
3.Japonia939,1
4.Polska911,8
5.Słowenia897,4
6.Szwajcaria897,1
7.Norwegia891,3


ZOBACZ WIDEO: Witold Bańka: Program "Team100" zwiększy szanse Polski na medale olimpijskieOglądaj na żywo Letnie Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle

Czy Niemcy sięgną po złoto w konkursie drużynowym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (12):

    Pokaż więcej komentarzy (9)
    PRZEJDŹ NA WP.PL