Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Dawid Kubacki PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

MŚ w skokach: pesymistyczny prognostyk przed konkursem drużynowym

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Markus Eisenbichler mistrzem świata, Karl Geiger drugi. Niemcy są głównymi faworytami do złotego medalu w konkursie drużynowym. Podliczyliśmy noty przed niedzielną rywalizacją.

Niemcy mają mnóstwo powodów do radości po sobotnim konkursie mistrzostw świata na dużej skoczni. Markus Eisenbichler sięgnął po złoty medal, srebro zdobył Karl Geiger, dzięki czemu to właśnie nasi zachodni sąsiedzi są zdecydowanymi faworytami do triumfu w zawodach drużynowych, które odbędą się w niedzielę (24 lutego). 

Podliczyliśmy noty drużynowe po indywidualnym konkursie. Zdecydowanie najwyższą uzyskali Niemcy - 1001,6 punktu. Drugie miejsce pod tym względem zajęli Austriacy - 971,7, a trzecie Japończycy - 939,1. Polacy uplasowali się na czwartym miejscu, gromadząc prawie 90 "oczek" mniej od Niemców - 971,7.

Dla usystematyzowania wyliczeń, podwoiliśmy noty zawodników, którzy nie weszli do drugiej serii sobotnich zawodów. Wiemy już też, że w niedzielę Jakuba Wolnego w drużynie zastąpi Stefan Hula.

Czytaj także: Znamy skład na konkurs drużynowy. Stefan Hula za Jakuba Wolnego

Konkurs drużynowy na dużej skoczni rozpocznie się o godzinie 14:45. Polacy będą bronić tytułu wywalczonego przed dwoma laty w Lahti.

Drużynowe wyniki sobotniego konkursu:

MiejsceKrajNota
1.Niemcy1001,6
2.Austria971,7
3.Japonia939,1
4.Polska911,8
5.Słowenia897,4
6.Szwajcaria897,1
7.Norwegia891,3


ZOBACZ WIDEO: Witold Bańka: Program "Team100" zwiększy szanse Polski na medale olimpijskie

Czy Niemcy sięgną po złoto w konkursie drużynowym?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (12):

 • VIPekspert Zgłoś
  Nie chodzi o formę chłopaków... bo ta jest... po prostu ta skocznia im nie leży to było wczoraj i na kwalifikacjach widać... Nie zawsze musi wychodzić. Proste...
  • krzbia Zgłoś
   Ach te nasze nieloty. Koniec naszego skakania się niueuchronnie zbliża. Amen
   • Julian Cyculeńko Zgłoś
    Czas już powiedzieć prawdę troszeczkę już te ochy i achy ich rozpuściły to już powiela kadrę Nawałki i omal helikoptera nie użyjecie tak nad nimi górujecie .To wina nie tylko sztabu
    Czytaj całość
    i osłony ,sport niszowy i okrojony ile 12 drużyn dzisiaj da widowisko 5 mocnych 3 jakie takie i reszta rumowisko.Jedno jest pewne wszyscy skaczą i trenują ale mnie denerwują tacy co na Mistrzostwach Świata kłam i oszustwa sugerują i to ma być dyrektor O Kyrie dziennikarskie rozpasanie jak w piłce nożnej te studia Eurosport już przegania TVP tam nie ma sprawozdań tam są opowiadania i my abonenci po tyle płacimy by takie bezsensy oglądać?
    Wszystkie komentarze (12)

    Komentarze (12)

     Wszystkie komentarze (12)
     PRZEJDŹ NA WP.PL