Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Matic Ritonja / Sportida / PIXATHLON / Na zdjęciu: Kamila Karpiel

MŚ w skokach 2019: Kamila Karpiel w czołowej "25" na wszystkich treningach

Piotr Ziemka
Kamila Karpiel została sklasyfikowana w czołowej "25" wszystkich czterech poniedziałkowych serii treningowych podczas mistrzostw świata 2019 w narciarstwie klasycznym na skoczni w Seefeld.

W pierwszej sesji treningowej - rozpoczętej o godzinie 13 - uczestniczyło 50 zawodniczek. Najdłuższy skok wykonała Maren Lundby. Liderka klasyfikacji generalnej Pucharu Świata uzyskała 102,5 metra. Mistrzyni olimpijska startowała z siedemnastej belki. Taką odległość miała też Chiara Hoelzl, ale z osiemnastej platformy.

W drugiej serii treningowej najdalej skoczyła i najwięcej punktów zdobyła czwarta na poprzednim treningu Katharina Althaus. Lundby tym razem miała drugi rezultat. Wtedy nie skakały Japonki oraz Włoszka Lara Malsiner, które pojawiły się w następnej sesji treningowej - rozpoczętej o godzinie szesnastej. Tym razem nie wystąpiły za to: Lundby oraz Althaus. Pod ich nieobecność najlepiej spisała się Juliane Seyfarth (dziesiąta, a także siódma we wcześniejszych odsłonach). Drugą lokatę zajęła Ursa Bogataj, trzecią zaś - Sara Takanashi.

Najdłuższy skok dnia wykonała Spela Rogelj. Słowence zmierzono 104,5 metra (dwudziesta belka). Więcej punktów w czwartej serii zdobyły jednak Ursa Bogataj, Daniela Iraschko-Stolz oraz Yuki Ito.

Kamila Karpiel była 23., 20. 14. oraz 21. Największym osiągnięciem triumfatorki Letniego Pucharu Kontynentalnego z 2017 roku w zawodach Pucharu Świata jest 26. pozycja.

Coraz wyższe miejsca na poniedziałkowych treningach zajmowała Kinga Rajda. Druga Polka, która zdobyły punkty Pucharu Świata w skokach narciarskich miała kolejno: 43., 35., 32. oraz 27. wynik.

W latach 2015 oraz 2017 konkursy kobiet na mistrzostwach świata wygrała Carina Vogt. Obrończyni mistrzowskiego tytułu na treningach w Seefeld była: ósma, dziesiąta oraz trzynasta.

We wtorek odbędą się zmagania drużynowe. Na środę zaplanowano Kwalifikacje oraz konkurs indywidualny.

Pierwszy trening (50 zawodniczek na starcie):

MiejsceZawodniczkaKrajMetryPunktyBelka
1.Maren LundbyNorwegia102,574,417.
2.Daniela Iraschko-StolzAustria97,572,117.