Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamila KarpielNewspix / Matic Ritonja / Sportida / PIXATHLON / Na zdjęciu: Kamila Karpiel

MŚ w skokach 2019: pierwszy trener Kamili Karpiel zachwycony. "Miejsca na podium stoją przed nią otworem"

Adrian Nuckowski
Adrian Nuckowski
Krystian Długopolski nie ma żadnych wątpliwości, że Kamila Karpiel będzie w przyszłości czołową zawodniczką świata. - Już jako dziecko pokazywała ogromne możliwości - podkreśla pierwszy trener zawodniczki AZS Zakopane.

Kamila Karpiel zajęła 23. miejsce podczas konkursu indywidualnego kobiet na MŚ w Seefeld. Był to dla niej debiut na imprezie tej rangi.

- Jestem bardzo zadowolony z postawy Kamili. Widać, że jej forma z każdymi kolejnymi zawodami rośnie. Podczas konkursu zaprezentowała to, na co aktualnie ją stać - rozpoczął pierwszy trener Kamili Karpiel, w rozmowie dla WP SportoweFakty.

Czytaj także: MŚ w skokach 2019. Kamila Karpiel wniebowzięta. "Jestem w szoku"
 
- Kamila już jako dziecko pokazywała, że ma ogromny talent do uprawiania skoków narciarskich. Już po trzech latach treningu była w stanie skakać na obiektach K-80 oraz K-90. W 2017 r. po raz pierwszy ujawniła swój ogromny potencjał wygrywając klasyfikację generalną Letniego Pucharu Kontynentalnego, pokonując m.in. Niemkę Ramonę Straub, jedną z najlepszych obecnie zawodniczek na świecie. U Kamili są jeszcze rezerwy związane choćby z poprawą techniki w locie. Jeśli wszystko będzie przebiegało zgodnie z planem i nie wkradną się żadne kontuzje, to miejsca na podium w Pucharze Świata stoją otworem - kontynuował.

ZOBACZ WIDEO Jaka będzie przyszłość Horngachera? "Trener już zdecydował"

Krystian Długopolski odniósł się także do zakazu wprowadzonego przez aktualnego trenera żeńskiej kadry Marcina Bachledy, dotyczącego udzielania wywiadów przed zawodami.

- Według mnie była to słuszna decyzja. Dziewczyny są po raz pierwszy na tak dużej imprezie. Poza tym nie miały wcześniej kontaktu z mediami, więc przed konkursem byłoby to dla nich z pewnością bardzo uciążliwe - zakończył Długopolski.

Zobacz również: MŚ w Seefeld. Antydopingowa obława. Dziewięć osób zatrzymanych, w tym pięciu sportowców

Czy uważasz, że Kamila Karpiel będzie w przyszłości czołową zawodniczką świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL