Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Piotr Żyła Newspix / RADOSŁAW JÓŹWIAK / CYFRASPORT / Na zdjęciu: Piotr Żyła

MŚ w skokach 2019. Piotr Żyła znów był sobą. Udzielił absurdalnego wywiadu

Michał Jankowski
Michał Jankowski
Piotr Żyła na początku sezonu przeszedł przemianę i starał się zachowywać poważniej niż przyzwyczaił. Po środowych treningach znów był sobą. Dziennikarzom udzielił absurdalnego wywiadu.

Środowe treningi były udane dla Polaków. Najlepsze miejsca zajmowali Dawid Kubacki oraz Kamil Stoch, ale obiecujące skoki oddał również Piotr Żyła.

32-letni skoczek po treningach udzielił wywiadu dziennikarzom i przypominał siebie sprzed kilku lat, gdy ciągle wygłupiał się przed kamerami. - No, ładnie dzisiaj słonko świeciło, hehe - zaczął odpowiadając na pytanie o udane skoki.

Czytaj również: Trzech zawodników przed szansą na dołączenie do elitarnego grona. Wśród nich jest Kamil Stoch

Dziennikarze dopytywali czy czuł się lepiej niż ostatnio i jak będzie podczas czwartkowych kwalifikacji. - A bardzo fajnie mi się dzisiaj skakało. A jutro? Jeszcze muszę zjeść kolację i iść spać, może na gitarze pogram. Potem pewnie wstanę, obudzę się może rano, zjem śniadanie. I może słońce będzie świecić, hehe - dodał.

ZOBACZ WIDEO MŚ w Seefeld 2019. Toni Innauer dla WP SportoweFakty: Brak medalu dla Polski? Powód był prosty

Tego dnia nie było szansy na uzyskanie od Piotra Żyły poważnych odpowiedzi. - Tak głębiej przeanalizować? No to zapiąłem narty, weszłem na belkę... Było zielone światło, pojechałem. A nie.. jeszcze trener mi machnął i pojechałem. Później nawet ładnie telemarkiem wylądowałem przy drugim skoku, ale przy hamowaniu miałem trochę problemów - opowiadał.

Na koniec dziennikarze zapytali jeszcze czy Żyła śledził konkurs kobiet, ale odpowiedź również była mało satysfakcjonująca, więc nie pozostało nic innego, niż podziękować za rozmowę. - Nie, hehehe. Nie ma więcej pytań? Kurde, a tak chciałem porozmawiać - zakończył polski skoczek.

W czwartek odbędzie się seria próbna oraz kwalifikacje do piątkowego konkursu indywidualnego.

Z Seefeld - Grzegorz Wojnarowski, WP SportoweFakty

Czy Piotr Żyła zdobędzie medal na mistrzostwach świata w Seefeld?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (21):

Wszystkie komentarze (21)

Komentarze (21)

×
    Wszystkie komentarze (21)
    PRZEJDŹ NA WP.PL