Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stefan HorngacherNewspix / Radosław Jóźwiak / Cyfrasport / Na zdjęciu: Stefan Horngacher

MŚ w skokach 2019. Apoloniusz Tajner zdradził, kiedy Stefan Horngacher ogłosi decyzję ws. swojej przyszłości

Michał Fabian
Michał Fabian
Stefan Horngacher otrzymał oficjalną ofertę od Niemców i poprosił o dodatkowy czas do namysłu. - Nie jest do końca zdecydowany - poinformował w TVP Apoloniusz Tajner, który sprecyzował, kiedy poznamy decyzję Austriaka.

Według nieoficjalnych doniesień Stefan Horngacher miał zdradzić swoje plany w sobotę, po zakończeniu rywalizacji na mistrzostwach świata w Seefeld. Wiemy już jednak, że tak się nie stanie.

Jako pierwszy przekazał tę informację Adam Małysz. Dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego ujawnił, że Horngacher otrzymał oficjalną ofertę z niemieckiej federacji i chce ją dokładnie przeanalizować (więcej TUTAJ). A decyzję ogłosi po MŚ.

Informację tę potwierdził Apoloniusz Tajner, prezes PZN. Austriak poprosił polskich działaczy o dodatkowy czas do namysłu. Jednocześnie dowiedzieliśmy się, kiedy zapadnie ostateczna decyzja.

- Umówiliśmy się, że po turnieju norweskim (Raw Air - przyp. red.). Jeszcze przed Planicą, żeby w Planicy nie wprowadzać dodatkowego zamieszania - poinformował w TVP Apoloniusz Tajner.

Zobacz także: Sven Hannawald: Jeśli Horngacher odejdzie, zostawi następcy prezent

- Nie jest do końca, jak widać, zdecydowany - podkreślił Tajner. - Oferta (z Niemiec - przyp. red.) jest dla Horngachera złożona, przedtem była tylko propozycja, on ją musi troszkę przeanalizować. Poprosił, żeby dać mu trochę czasu - dodał.

Turniej Raw Air rozpocznie się 9 marca w Oslo, a zakończy 17 marca w Vikersund. Prawdopodobnie więc 17 marca lub w kolejnych dniach Horngacher ogłosi, czy przyjmie ofertę Niemców, czy też zdecyduje się na dalszą pracę w Polsce. Sezon zakończą zawody lotów w Planicy (22-24 marca).

ZOBACZ WIDEO Kubacki o mistrzostwie świata: W życiu bym się nie spodziewał. Jest tyle emocji, że aż odcina

Czy Stefan Horngacher w przyszłym sezonie nadal będzie prowadzić kadrę polskich skoczków?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (6):

 • steffen Zgłoś
  Który to już termin? Trochę słabe się to robi.
  • Young Oak Zgłoś
   Po dzisiejszym wywiadzie udzielonym dla TVP Sport widać, że Horngacher jest zdecydowany na pracę dla niemieckiej federacji. Ogłoszenie decyzji opóźnia jedynie to, że chce zweryfikować
   Czytaj całość
   ofertę, tzn. czy to co mu zaproponowali jest rzeczywiście prawdą. Jeżeli więc nie okaże się nagle, że oferta Niemców odbiega od tego co jest na papierze to Horngachera w Polsce już nie ma. PZN powinien już szukać następców. Jest Poitner, możnaby skontaktować się z Kojonkowskim jakie są możliwości rozwiązania jego kontraktu. Inaczej obudzimy się z ręką w nocniku.
   • Zbyszek Szpargała Zgłoś
    Weźcie usuńcie te debilne ankiety. One Was nie wyróżniają, a ośmieszają.
    Wszystkie komentarze (6)

    Komentarze (6)

    PRZEJDŹ NA WP.PL