Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Sven Hannawald Instagram / sven_hannawald / Na zdjęciu: Sven Hannawald

Sven Hannawald: Jestem pewny, że Horngacher zostanie trenerem Niemców

Adrian Nuckowski
Adrian Nuckowski
Sven Hannawald nie ma żadnych wątpliwości, że Stefan Horngacher zostanie po tym sezonie trenerem reprezentacji Niemiec. - Moim zdaniem to przesądzone - mówił były skoczek, a obecnie komentator Eurosportu.

- W zeszłym sezonie Stefan Horngacher przedłużył z reprezentacją Polski kontrakt, ale zaledwie o rok. Uważam, że tą decyzją dał wszystkim do zrozumienia, że myśli o zmianach. Z kolei niedawno swoje odejście po sezonie 2018/2019 ogłosił Werner Schuster, co w mojej ocenie wskazuje, że to Horngacher przejmie po nim rolę  w niemieckiej kadrze - wyjaśnia Sven Hannawald.

Były skoczek nie potrafi na chwilę obecną wskazać ewentualnego następcy, po ewentualnym odejściu Stefana Horngachera oraz dementuje plotki o podjęciu pracy przez Alexandra Pointnera.

Zobacz także: Raw Air 2019. To nie koniec emocji. Przed skoczkami wielkie, norweskie wyzwanie. Dla triumfatora duże pieniądze
 
- Spodziewam się, że przed konkursami w Planicy (22-24 marca) poznamy jedno bądź dwa nazwiska kandydatów, które będą rozważane przez PZN. Czy będzie wśród nich Pointner? Nie jestem pewien, czy myśli on teraz o powrocie do trenowania. Ma rodzinę i nie sądzę, że będzie chciał znowu spędzać sporo czasu poza domem - powiedział komentator niemieckiego Eurosportu.

Hannawald także nie jest zainteresowany w przyszłości pracą w roli szkoleniowca, z uwagi na wcześniejsze problemy ze zdrowiem. - Nie zamierzam zostać trenerem. W czasie swojej kariery jako skoczka miały ogromne problemy ze stresem i teraz byłoby podobnie. Z bardzo cenię swoje zdrowie - powiedział Sven Hannawald.

Czytaj również: MŚ Seefeld 2019. Z piekła do nieba, czyli plusy i minusy mistrzostw świata

ZOBACZ WIDEO Kubacki o przepowiedni Żyły: Cały czas mi mówił, że zdobędę złoto, ale mu nie wierzyłem

Czy uważasz, że Sven Hannawald sprawdziłby się w roli trenera?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL