Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stefan HorngacherNewspix / Radosław Jóźwiak / Cyfrasport / Na zdjęciu: Stefan Horngacher

Niemcy zmienili ofertę dla Stefana Horngachera

Tomasz Skrzypczyński
Tomasz Skrzypczyński
Według serwisu sport.pl, Niemiecki Związek Narciarski (DSV), mimo wcześniejszych zapowiedzi, nie zaakceptował wszystkich warunków Stefana Horngachera.

W trakcie mistrzostw świata w Seefeld Stefan Horngacher po raz pierwszy publicznie wyznał, że otrzymał ofertę pracy od Niemieckiego Związku Narciarskiego.

 - Mam oficjalną ofertę z niemieckiej federacji. W najbliższych dniach będę odbywał spotkania z jej przedstawicielami. Będę rozważał co jest dla mnie dobre, co nie - wyznał przed kamerami TVP Sport.

Z kolei prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner dodał już po imprezie, że trzeba się pogodzić z tym, że Horngacher odejdzie do pracy z kadrą Niemiec.

Wojciech Fortuna: Odejście Horngachera to nie kłopot

Jednak według serwisu sport.pl, sprawa nie jest jeszcze przesądzona. Otóż Niemcy mieli początkowo obiecać Horngacherowi, że zgadzają się na jego warunki, jednak w trakcie MŚ przedstawili mu ofertę inną od zakładanej.

Kością niezgody mają być zakresy obowiązków, budżety dla kadr i dobór współpracowników, w tym praca doktora Haralda Pernitscha, który miał nie dostać od Niemców propozycji współpracy.

Apoloniusz Tajner zdradza nam nazwiska potencjalnych następców Horngachera

 - Powiedział nam, że na razie żadnej propozycji nie dostał i jeśli my go dalej chcemy, to on też chce z nami dalej pracować. To jest dla mnie bardzo pozytywne - ujawnił w rozmowie ze sport.pl dyrektor Polskiego Związku Narciarskiego Adam Małysz.

W tym tygodniu Horngacher ma jeszcze raz spotkać się z przedstawicielami DSV.

ZOBACZ WIDEO Kubacki o mistrzostwie świata: "W życiu bym się nie spodziewał. Jest tyle emocji, że aż odcina"Oglądaj zawody Pucharu Świata w Titisee - Neustadt online i za darmo!

Komentarze (10):

Wszystkie komentarze (10)

Komentarze (10)

PRZEJDŹ NA WP.PL