Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil Stoch cieszy się z triumfu w 2 edycji Raw AirEast News / TERJE BENDIKSBY/AFP / Na zdjęciu: Kamil Stoch cieszy się z triumfu w 2. edycji Raw Air

Raw Air 2019. Kamil Stoch zażartował z nazwy turnieju. Niecodzienne życzenia kibiców

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
W piątek od prologu (kwalifikacji) w Oslo rozpocznie się 3. edycja Raw Air. Jest to najtrudniejszy w całym sezonie turniej dla skoczków narciarskich. Mimo sporego wyzwania humorem tryska Kamil Stoch, który zażartował z nazwy zawodów.

"No to jedziem z tym rowerem" - napisał na swoim profilu na Instagramie trzykrotny mistrz olimpijski. Pisząc "rower" Kamil Stoch miał na myśli właśnie nazwę norweskiego turnieju, który oficjalnie nazywa się Raw Air. Wymawiając te dwa słowa po polsku, są one bardzo zbliżone do słowa "rower" i najprawdopodobniej właśnie dlatego w taki sposób z zawodów zażartował podopieczny Stefana Horngachera

Wyświetl ten post na Instagramie.

No to jedziem z tym ”Rowerem”

Post udostępniony przez Kamil Stoch (@kamilstochofficial)

Ciekawie na wpis polskiego skoczka zareagowali kibice. Fani swojemu ulubieńcowi życzyli powodzenia w turnieju i zdobycia jak największej liczby... wazonów. Kibice mieli na myśli nagrodę, jaką otrzymuje skoczek za triumf w konkursach i kwalifikacjach podczas Raw Air.

Czytaj także: Maciej Kot zabrał głos w sprawie braku powołania na początek Raw Air i przyszłości Stefana Horngachera

Norweski turniej jest dużym wyzwaniem dla skoczków. Od piątku 8 marca w Oslo do niedzieli 17 marca w Vikersund zawodnicy nie będą mieli nawet jednego dnia na odpoczynek. Przez 10 dni w czterech miejscowościach (Oslo, Trondheim, Lillehammer i Vikersund) odbędą się cztery serie kwalifikacyjne, cztery konkursy indywidualne i dwa zmagania drużynowe. Z każdej serii noty uzyskane przez skoczków będą liczyć się do klasyfikacji generalnej Raw Air. 

Przed rokiem najlepszy w zawodach okazał się Kamil Stoch. Dwa lata temu wygrał Austriak Stefan Kraft.

Czytaj także: niecodzienny i jedyny. Przypominamy triumf Piotra Żyły w Oslo

ZOBACZ WIDEO Stoch o zdobyciu srebrnego medalu: "Nigdy nie przestałem wierzyć"

Czy Kamil Stoch wygra 3. edycję Raw Air?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (2):

Komentarze (2)

PRZEJDŹ NA WP.PL