Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Kamila Karpiel

Kamila Karpiel 29. w prologu Raw Air na dużej skoczni w Oslo, Maren Lundby 1.

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Kamila Karpiel zajęła 29. miejsce w prologu Raw Air kobiet. 44. była Kinga Rajda. Najlepiej spisała się Norweżka Maren Lundby.

O 40 wolnych miejsc w pierwszej rundzie niedzielnego konkursu na Holmenkollbakken (HS134) rywalizowało 46 zawodniczek. Kamila Karpiel uzyskała 103,5 metra i zdobyła 78 "oczek". Druga zawodniczka klasyfikacji końcowej Pucharu Kontynentalnego 2018/2019 skakała z dziewiątym numerem startowym. Po swoim występie znajdowała się na drugiej pozycji. Ostatecznie zajęła 29. lokatę i awansowała do konkursu. Poza czołową czterdziestką znalazła się Kinga Rajda

Najdalej skoczyła i najwięcej punktów zdobyła Maren LundbyTriumfatorka konkursu Pucharu Świata w Oslo z 2018 roku miała 133,5 metra i została pierwszą liderką Raw Air z dorobkiem 134,7 punktu. Druga była Katharina Althaus. Na trzeciej pozycji została sklasyfikowana Juliane Seyfarth.

MiejsceZawodniczkaKrajMetryPunktyBelka
1.Maren LundbyNorwegia133,5134,726.
2.Katharina AlthausNiemcy127126,126.
3.Juliane SeyfarthNiemcy12512026.
4.Yuki ItoJaponia120118,328.
5.Sara TakanashiJaponia123117,726.
6.Aleksandra KustowaRosja124,5114,428.
29.Kamila KarpielPolska103,57828.
44.Kinga RajdaPolska8943,128.


ZOBACZ WIDEO Zwycięzcy i przegrani MŚ w Seefeld według Svena Hannawalda

Czy Kamila Karpiel będzie w czołowej trzydziestce niedzielnego konkursu w Oslo?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL