Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Rok Rakun/Pacific Press/ZUMA / Na zdjęciu: Ramona Straub

Raw Air 2019. Kolejny upadek na skoczni w Oslo. Tym razem w konkursie kobiet

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Pechowo dla Ramony Straub zakończył się niedzielny konkurs Pucharu Świata i Raw Air w Oslo. Niemka miała szanse na podium w zawodach, ale w drugiej serii groźne upadła po lądowaniu. To już trzeci upadek w weekend na Holmenkollbakken.

Na półmetku niedzielnego konkursu Ramona Straub zajmowała 2. miejsce i przegrywała tylko z Austriaczką Danielą Iraschko-Stolz. W finale Niemka wylądowała na 118. metrze i 50. centymetrze. Gdyby ustała swoją próbę, miałaby duże szanse na utrzymanie miejsca na podium.

Straub jednak przewróciła się dość niebezpiecznie na zeskok i ostatecznie ukończyła zmagania na 7. lokacie. Zaraz po upadku do Niemki podbiegły służby medyczne. Skoczkini przez chwilę nie podnosiła się z zeskoku. Później wstała w asyście lekarzy. Nie wiadomo na razie, czy 25-latka z Titisee-Neustadt doznała poważnej kontuzji. 

Niepowodzenie Ramony Straub było już trzecim upadkiem podczas tegorocznej rywalizacji skoczków i skoczkiń na Holmenkollbakken. W sobotę groźnie upadli Norweg Marius Lindvik oraz Niemiec Stephan Leyhe. Ich upadki mogły być spowodowane silnym i zmiennym wiatrem, jaki w sobotnie popołudnie wiał w Oslo. 

Czytaj także: niedawno skrytykował Kubackiego, a teraz nie zostawił suchej nitki na jury. Evensen zabrał głos po sobotnich zawodach

Z kolei w niedzielę warunki wietrzne w stolicy Norwegii są już lepsze, ale nie idealne. Tym razem wiatr nie jest tak silny, ale często zmienia kierunek. W rywalizacji pań triumfowała Daniela Iraschko-Stolz przed dwoma Niemkami Juliane Seyfarth i Kathariną Althaus. Konkurs skoczków, zaliczany do klasyfikacji PŚ i 3. edycji Raw Air, rozpocznie się o 14:30.

Czytaj także: Ronny Hornschuh - niedawno nieznany, a teraz pierwszy kandydat do zastąpienia Stefana Horngachera


ZOBACZ WIDEO Zwycięzcy i przegrani MŚ w Seefeld według Svena Hannawalda

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL