Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Kamil Stoch Expa/Newspix.pl / EXPA/ JFK / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Skoki: Raw Air 2019. Stoch powinien być na podium w Lillehammer. Za wysokie noty dla Kobayashiego.

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
W PŚ w Lillehammer Kamil Stoch zajął 4. miejsce, przegrywając z trzecim Ryoyu Kobayashim o 1,5 punktu. Sędziowie za wysoko ocenili jednak Japończyka i to Polak powinien być na podium. Wojciech Fortuna wyjaśnił przyczynę zawyżonych ocen Azjaty.

- Pamiętajmy, że Ryoyu jest liderem Pucharu Świata i dlatego sędziowie mogli mu przyznać trochę wyższe noty. Mimo wszystko nie ma co rozdzierać szat po tym konkursie. 4. miejsce Kamila nie jest złe i na pewno już niedługo znów będzie na podium - podkreślił mistrz olimpijski z 1972 roku z Sapporo. 

Przypomnijmy, że w finałowej serii Kamil Stoch i Ryoyu Kobayashi wylądowali na 137. metrze. Trzykrotny mistrz olimpijski zrobił to jednak w perfekcyjnym stylu. Z kolei Japończyk najpierw wykonał telemark, ale po chwili mocno zachwiał się i jego lądowanie było dalekie od ideału. 

Czytaj także: mimo 4. miejsca Kamil Stoch w dobrym humorze po zmaganiach w Lillehammer

Tak naprawdę tylko jeden sędzia słusznie ocenił Kobayashiego, przyznając mu notę 17 punktów. Pozostali arbitrzy dali 17,5, 18 i 18,5. Łącznie Azjata otrzymał 53 punkty od sędziów za styl, a przy takim lądowaniu powinien dostać maksymalnie 51 "oczek". Gdyby wszyscy sędziowie dali liderowi PŚ po 17 punktów, to wtedy Kamil Stoch stanąłby na najniższym stopniu podium konkursu w Lillehammer, a Azjata musiałby zadowolić się 4. lokatą.

ZOBACZ WIDEO Liverpool na krawędzi? "Może się okazać, że przegrali ligę i została im tylko Liga Mistrzów"

Po pierwszej serii wtorkowych zawodów najlepszym z Polaków nie był Kamil Stoch. 3. miejsce zajmował Dawid Kubacki po skoku na 133. metr. W finale nowotarżanin wylądował jednak znacznie bliżej (126,5 metra) i spadł na 8. lokatę. 

- Dawid nie miał troszkę szczęścia w finałowej serii. Najważniejsze jednak, że czterech naszych reprezentantów zapunktowało i oddali przynajmniej po jednym dobrym skoku. W Trondheim powinno być jeszcze lepiej niż we wtorek - zapewnił Wojciech Fortuna.

W Lillehammer było blisko, ale ostatecznie ani Dawid Kubacki, ani Kamil Stoch nie stanęli na pucharowym podium. Tym samym Biało-Czerwoni wciąż czekają na jubileuszowe, 200. podium w indywidualnym konkursie Pucharu Świata. Wojciech Fortuna jest jednak przekonany, że jeszcze w tym sezonie nasz reprezentant - przede wszystkim Kamil Stoch na skoczniach mamucich - będzie w czołowej trójce. 

Czytaj także: Adam Małysz skomentował wtorkowy konkurs w Lillehammer

- W tym sezonie skoczków czekają jeszcze cztery konkursy lotów, a Kamil jest przecież świetnym lotnikiem. Na mamutach czuje się znakomicie i na pewno w Vikersund i Planicy będzie daleko latał - podkreślił rozmówca WP SportoweFakty. 

Jeszcze we wtorek skoczkowie z Lillehammer przenieśli się do Trondheim, gdzie w środę odbędą się już treningi i kwalifikacje przed konkursem indywidualnym PŚ i 3. edycji Raw Air.

Zgadzasz się, że w finałowej serii Ryoyu Kobayashi dostał zbyt wysokie noty za styl?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

 • Polta Zgłoś
  Znowu nie dobrze. Jak się było w formie to żadne niskie noty nie przeszkadzały a jak się kiepsko skacze to i złej baletnicy......przeszkadza. A co na to HORNGACHER? Dlaczego On nic nie
  Czytaj całość
  może poradzić żeby skoczkowie mieli formę? Przecież ON taki niezastąpiony?Jak nie masz talentu i choć trochę formy to żaden coach nie pomoże.
  • Marecki CS Zgłoś
   Bla bla bla, gdyby babka miała wąsy, to by dziadkiem była. Gdyby Kamil w pierwszej serii skoczył kilka metrów dalej, tak jak inni zawodnicy, to nie byłoby tematu. Łożyński przestań
   Czytaj całość
   siać ferment, a "janusze" poniżej niech się już nie udzielają. Tacy z nich znawcy jak "z koziej d••y trąba".
   • Antoni Wasilewski Zgłoś
    Nie pierwszy raz czynnik ludzki wpływa na wynikia z Japonczykiem to jest po prostu granda jak ciągną go za uszy od początku sezonu naliczylem kilka konkursów w których wygrał przez
    Czytaj całość
    korupcyjne zachowanie sędziów.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL