Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Stefan Horngacher Newspix / EXPA / JFK / Na zdjęciu: Stefan Horngacher

Skoki: Raw Air 2019. Skandal w Oslo z pijanymi kibicami. Musiał interweniować Stefan Horngacher

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Do nerwowej sytuacji doszło już po konkursie indywidualnym PŚ i Raw Air w Oslo. Grupka pijanych kibiców próbowała dostać się do wioski polskich skoczków pod Holmenkollbakken. Nietrzeźwych fanów powstrzymywał sam Stefan Horngacher.

O całej kontrowersyjnej sprawie poinformował Dominiki Formela z portalu skijumping.pl. Według relacji dziennikarza, w wiosce dla skoczków w Oslo (znajdują się w niej domki, w których zawodnicy mają sprzęt i przygotowują się do zawodów) po wtargnięciu pijanych kibiców zrobiło się nerwowo. 

- To była dziwna sytuacja. Spośród wszystkich nacji tylko Polska ma ten problem podczas zawodów. Kilku pijanych kibiców dostało się do wioski, w pobliże kontenerów zawodników - podkreślił Stefan Horngacher dla skijumping.pl. 

To właśnie szkoleniowiec Biało-Czerwonych wcielił się w role ochroniarza. Austriak sprawia wrażenie bardzo spokojnego człowieka, więc cała sytuacja musiała go kosztować sporo nerwów. O sprawie został poinformowany dyrektor Pucharu Świata Walter Hofer. - Obiecał, że zajmie się tym tematem. Mam nadzieję, że to ostatnia tego typu sytuacja - powiedział Horngacher. 

Czytaj także: triumf Stefana Krafta w Lillehammer. Kamil Stoch tuż za podium

W indywidualnym konkursie na Holmenkollbakken w Oslo Biało-Czerwoni nie wypadli najlepiej. Najwyższe 13. miejsce zajął Kamil Stoch. Zdecydowanie lepiej było we wtorek w Lillehammer. Na Lysgardsbakken trzykrotny mistrz olimpijski zajął 4. pozycję, a Dawid Kubacki był ósmy.

Czytaj także: Edward Przybyła chciałby, żeby Stefana Horngachera zastąpił polski trener

ZOBACZ WIDEO Błaszczykowski pewniakiem w kadrze? "W tej chwili nie widzę nikogo, kto mógłby go zastąpić"

Komentarze (18):

Wszystkie komentarze (18)

Komentarze (18)

×
    Wszystkie komentarze (18)
    PRZEJDŹ NA WP.PL