Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Łukasz KruczekNewspix / Tomasz Markowski / Na zdjęciu: Łukasz Kruczek

Łukasz Kruczek może wrócić do polskich skoków. Ciekawa propozycja dla trenera

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Po trwającym sezonie Łukasz Kruczek ma skończyć z trenowaniem włoskich skoczków. Okazuje się, że zaskakującą ofertę przygotował dla niego Polski Związek Narciarski. 43-latek miałby przejąć reprezentację kobiet.

Niedawno Łukasz Kruczek poinformował, że po 3 latach zrezygnuje z pracy w roli trenera reprezentacji Włoch. Jednocześnie odrzucił możliwość zastąpienia Stefana Horngachera (WIĘCEJ). PZN ma jednak inną propozycję dla byłego skoczka - przejęcie reprezentacji kobiet. Ostateczna decyzja ma zapaść w kwietniu.

"Prowadzimy zaawansowane rozmowy z Łukaszem Kruczkiem. Chcemy mocno ruszyć z kadrą kobiet, bo już przespaliśmy chyba najlepszy okres" - poinformował w rozmowie z TVP Sport dyrektor koordynator ds. skoków narciarskich i kombinacji norweskiej, Adam Małysz.

Jak informuje portal sport.pl, Kruczek już podczas ostatnich mistrzostw świata w Seefeld miał dokładnie obserwować skoki w wykonaniu naszych zawodniczek - Kingi Rajdy oraz Kamili Karpiel. Polki debiutowały na wielkiej imprezie, ale pokazały się z dobrej strony. W mikście, wraz z Dawidem Kubackim i Kamilem Stochem, zajęły 6. miejsce, choć na półmetku Polacy plasowali się na 3. lokacie.

Konkurs drużyn mieszanych ma po raz pierwszy pojawić się również na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie w 2022 roku. Głównym zadaniem Kruczka byłoby przygotowanie reprezentacji kobiet pod tę imprezę.

Z byłym trenerem polskich skoczków rozmawiał na ten temat Kacper Merk. "Trenerze, gratulować? Łukasz Kruczek: ale czego? Pytajcie w PZN-ie, skoro oni się wygadali" - napisał na Twitterze dziennikarz Eurosportu.

Niedawno Kruczek był łączony z funkcją dyrektora Pucharu Świata, ale sam zainteresowany dosadnie odrzucił taką możliwość. Były skoczek w latach 2008-2016 prowadził reprezentację Polski mężczyzn. Pod jego wodzą Kamil Stoch zdobył dwa złote medale na Zimowych Igrzyskach Olimpijskich w 2014 r. w Soczi, złoty medal mistrzostw świata w Val di Femme w 2013 r. i wygrał Puchar Świata w sezonie 2013/2014. Zawodnicy Kruczka sięgnęli również po dwa brązowe medale w konkursach drużynowych na mistrzostwach świata.

ZOBACZ WIDEO Sven Hannawald: Jeśli Horngacher odejdzie, zostawi następcy prezent

Czy Łukasz Kruczek to dobry kandydat na trenera reprezentacji kobiet?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (4):

 • jarema11 Zgłoś
  Kriuczek to dyletant, włosi go wypieprzyli bo cofnął ich w rozwoju o 10 lat. On nawet na trenera saneczkarzy się nie nadaje. Jak można zwalniać trenera kobiecej kadry, ktory ma coraz
  Czytaj całość
  lepsze wyniki. Zwolnić trzeba Tajnera i derektora od noszenia butów, oraz wygadywania głupot Małysza.
  • Kacper Chrzanowski Zgłoś
   Jesli to prawda to jak dla mnie bezsens. Jest facet, który zaczął odnosić pierwsze sukcesy, dziewczyny ruszyły do przodu, szczerze mówiąc świństwem byłoby go teraz odstawiać bez
   Czytaj całość
   dania szansy choćby kolejnego sezonu, żeby pokazać, czy będzie postęp. Kruczek nie ma nic szczególnego, żeby teraz kiedy dziewczyny maja fajnego trenera dokonywać takiej zmiany. We Włoszech miał kilka lat, utalentowanych zawodników, nie osiągnął niczego. Dziwna jest ta logika Poldka i Adasia. Chyba że to funfle Kruczka i nawet gdyby Bachleda zdobył z którąś z dziewczyn mistrzostwo świata to i tak by poleciał?
   • grolo Zgłoś
    Wielu pewnie myśli, że Kamil Stoch tak sam z siebie zdobył dwa olimpijskie złota w 2014 r. w Soczi, złoto mistrzostw świata w 2013 r. i Puchar Świata w sezonie 2013/2014. Ale
    Czytaj całość
    poświadczeniem wielkiej pracy i sukcesów Kruczka jest to, co on wycisnął także z innych zawodników kadry. To jego zasługą są pierwsze w historii polskich skoków medale drużynowe.
    Wszystkie komentarze (4)

    Komentarze (4)

    PRZEJDŹ NA WP.PL