WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Getty Images / Sebastian Widmann / Na zdjęciu: Richard Freitag

Skoki: Raw Air 2019. Richard Freitag zabrał głos na temat Stefana Horngachera

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Wciąż nie jest znana przyszłość trenerska Stefana Horngachera. Na temat ewentualnego przejęcia przez Austriaka niemieckiej reprezentacji skoczków wypowiedział się Richard Freitag.

- To jedna z możliwych opcji. Tak naprawdę żaden z niemieckich zawodników nie wie, kim będzie nowy szkoleniowiec. Naprawdę, nic na ten temat nie wiemy - zapewnił 27-latek w rozmowie z Dominiką Wierzbą dla portalu skijumper.pl. 

Niemiecki związek prowadzi rozmowy ze Stefanem Horngacherem, ponieważ po 11 latach pracy, z roli pierwszego trenera tamtejszej kadry skoczków zrezygnował Werner Schuster

- To jego własna decyzja. Spędziliśmy wspólnie sporo czasu. Werner jako trener osiągnął bardzo dużo. Jesteśmy wdzięczni za jego pomoc i zaangażowanie. Zobaczymy, co nowego przyniesie nam przyszłość - podkreślił Richard Freitag, drużynowy mistrza świata z Innsbrucka. 

ZOBACZ WIDEO Zwycięzcy i przegrani MŚ w Seefeld według Svena Hannawalda

Czytaj także: skandal w Oslo z pijanymi kibicami. Interweniował sam Stefan Horngacher

Schuster o swojej rezygnacji poinformował pod koniec stycznia 2019 roku, tuż przed konkursami Pucharu Świata w lotach narciarskich w Oberstdorfie. Od tego momentu spekulacje medialne, że to Stefan Horngacher zastąpi swojego rodaka w Niemczech, przybrały na sile. Na MŚ w Innsbrucku i Seefeld obecny trener Polaków przyznał, że otrzymał oficjalną propozycję od niemieckiego związku. 

Z kolei w Oslo, w rozmowie z niemieckimi mediami, Austriak ujawnił, że negocjacje z działaczami tamtejszej federacji przebiegają poprawnie, ale do porozumienia jest jeszcze daleka droga. W Polskim Związku Narciarskim nie ma chyba jednak dużej nadziei, że Horngacher nie dogada się z Niemcami i jednak dalej będzie szkoleniowcem Biało-Czerwonych.

Czytaj także: Stefan Horngacher skomentował przebieg rozmów z przedstawicielami niemieckiej federacji

Wierzysz jeszcze w scenariusz, że Stefan Horngacher przedłuży kontrakt z polską federacją?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL