WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Skoki. Raw Air 2019. Kubacki po kwalifikacjach: Trzeba było 20 metrów dalej skoczyć

Igor Kubiak
Igor Kubiak
Dawid Kubacki skoczył najdalej z Polaków w kwalifikacjach do indywidualnego konkursu Pucharu Świata w Vikersund. 29-latek liczył jednak na znacznie dłuższy lot.

W kwalifikacjach przed ostatnim indywidualnym konkursem Raw Air Dawid Kubacki na mamuciej skoczni poleciał na odległość 214,5 metra. Polak zajął 6. miejsce, ale do końca nie był usatysfakcjonowany swoją próbą. - Nie byłem zadowolony. Trzeba było jeszcze 20 metrów dalej skoczyć - wyjawił w rozmowie z reporterem Eurosportu Kubacki, który do zwycięzcy Stefana Krafta stracił 23,4 punktu.

Organizatorzy konkursu nie dali polatać skoczkom i wysyłali ich z niskiej belki, co przełożyło się na krótsze skoki. - W pierwszym treningowym skoku mieliśmy trochę więcej powietrza pod narty. Teraz to się uspokoiło. Te skoki były ok, ale brakowało prędkości w drugiej fazie, żeby to chciało naprawdę fajnie odlatywać - wyjaśniał Kubacki, który dodał, że przed końcem sezonu "czuje się nieźle".

Po konkursach w Lillehammer skoczkowie musieli przebyć daleką podróż do Vikersund. Okazuje się, że Polacy na miejsce dotarli w środku nocy. - Nie było źle. Można się było zdrzemnąć po drodze. W trasie to spanie jest takie sobie, ale lepsze to niż nic. Byliśmy w hotelu o 2:30, poszliśmy spać i koło 9 można było wstać na śniadanie. Godzinowo tego snu nie brakowało - zapewnił 29-latek z Nowego Targu.

Piątkowe loty dały czterem Polakom kwalifikację do niedzielnego indywidualnego konkursu. W sobotę skoczków czeka rywalizacja w zawodach drużynowych. - Wierzę, że sobie jutro polatamy - dodał na koniec Kubacki.

Po kwalifikacjach polski skoczek zanotował awans w klasyfikacji Raw Air aż o 4 pozycje (ZOBACZ).

ZOBACZ WIDEO Sven Hannawald: Jeśli Horngacher odejdzie, zostawi następcy prezent

Czy Kubacki w końcowej klasyfikacji Raw Air zajmie wyższe miejsce od Stocha?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL