Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Domen PrevcGetty Images / Adam Pretty/Bongarts / Na zdjęciu: Domen Prevc

Skoki. Raw Air 2019 w Vikersund. Zwycięstwo Słoweńców po długiej przerwie

Adrian Nuckowski
Adrian Nuckowski
Reprezentacja Słowenii triumfując w sobotnim konkursie drużynowym na skoczni w Vikersund, stanęła na najwyższym stopniu podium rywalizacji zespołowej po raz pierwszy od 6 lutego 2016 roku.

Słoweńcy, prowadzeni wtedy przez Gorana Janusa skacząc w zestawieniu: Jurij Tepes, Domen Prevc, Robert Kranjec i Peter Prevc triumfowali na obiekcie Holmenkollen w Oslo. Jeszcze dłużej przyszło im czekać na sukces w "drużynówce" rozgrywanej na skoczni do lotów narciarskich. Po raz ostatni dokonali tego bowiem 21 marca 2015 roku w Planicy, prezentując się wówczas w składzie: Jurij Tepes, Anze Semenic, Robert Kranjec, Peter Prevc.

Zobacz także: Skoki. Raw Air 2019 w Vikersund. Słabe skoki Kamila Stocha i Polska poza podium. Niespodziewany triumf Słoweńców

Największy wkład w zwycięstwo reprezentacji Słowenii na Vikersundbakken skaczącej w zestawieniu: Anze Semenic, Peter Prevc, Domen Prevc, Timi Zajc miał niewątpliwie najmłodszy z wymienionej czwórki, który uzyskał najwyższą łączną notę za oba skoki ze wszystkich uczestników rywalizacji. Drugie miejsce w sobotnim konkursie zajęli Niemcy, natomiast czołową trójkę uzupełnili Austriacy, głównie dzięki fenomenalnej dyspozycji lidera Raw Air 2019, Stefana Krafta. Polacy uplasowali się na czwartej pozycji.

Czytaj również: Skoki. Raw Air 2019: minimalna przewaga Stefana Krafta w klasyfikacji. Kamil Stoch wypadł z "10"


ZOBACZ WIDEO: Witold Bańka: Program "Team100" zwiększy szanse Polski na medale olimpijskie

Czy zwycięstwo Słoweńców uważasz za niespodziankę?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (0):

Komentarze (0)

PRZEJDŹ NA WP.PL