Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Przemysław KantykaPAP / Andrzej Grygiel / Na zdjęciu: Przemysław Kantyka

Skoki: Przemysław Kantyka ogłosił zakończenie kariery

Piotr Szarwark
Piotr Szarwark
Przemysław Kantyka ogłosił, że sezon 2018/19 jest dla niego ostatnim w karierze skoczka narciarskiego. Zawodnik pożegna się z dyscypliną podczas zawodów Pucharu Kontynentalnego.

Polskie skoki tracą kolejnego zawodnika młodego pokolenia. Tym razem decyzję o zakończeniu kariery podjął Przemysław Kantyka, przekazując ją portalowi skijumping.pl po zakończeniu weekendu z Pucharem Kontynentalnym w Zakopanem. 22-latek po raz ostatni pojawi się na skoczni podczas finału cyklu PK w Czajkowskim (23-24 marca).

Kantyka w sezonie 2018/19 po raz pierwszy w karierze awansował do zawodów Pucharu Świata. Na Wielkiej Krokwi w Zakopanem został sklasyfikowany jednak dopiero na 48. lokacie. 

Reprezentant klubu LKS Klimczok Bystra słabo poczynał sobie także na zapleczu Pucharu Świata. W sezonie 2018/19 regularnie startował w Pucharze Kontynentalny jako członek kadry B, ale w swoim najlepszym występie zajął 11. miejsce. W sumie uzbierał tylko 67 "oczek" do klasyfikacji generalnej cyklu. 

Zobacz także: Aleksander Zniszczoł triumfował w Zakopanem

W 2017 roku Kantyka sięgnął po brązowy medal w drużynie na Uniwersjadzie w Ałmatach. Dwa late wcześniej, także w Kazachstanie, wraz z drużyną zajął czwarte miejsce podczas konkursu mistrzostw świata juniorów.

Przypomnijmy, że w kwietniu 2018 roku karierę zakończył Krzysztof Miętus, natomiast w październiku tego samego roku taką decyzję podjął również Krzysztof Biegun.

ZOBACZ WIDEO Sven Hannawald: Jeśli Horngacher odejdzie, zostawi następcy prezent

Komentarze (4):

Wszystkie komentarze (4)

Komentarze (4)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL