Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Expa/Newspix.pl / EXPA/ JFK / Na zdjęciu: Kamil Stoch

Klasyfikacja PŚ w lotach narciarskich. Kamil Stoch stracił prowadzenie po konkursie w Vikersund

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Po zajęciu 12. miejsca w niedzielnym konkursie w Vikersund trzykrotny mistrz olimpijski spadł z 1. na 3. miejsce w Pucharze Świata w lotach narciarskich. Nowym liderem został Japończyk Ryoyu Kobayashi. W szóstce nadal jest trójka Biało-Czerwonych.

Przed niedzielnymi zmaganiami na Vikersundbakken (HS 225) Kamil Stoch był liderem w wyścigu o małą Kryształową Kulę, której brakuje mu w bogatej kolekcji trofeum. Biorąc jednak pod uwagę, jak w piątek i sobotę skakał na tym mamucie trzykrotny mistrz olimpijski, można było mieć wątpliwości, czy Polak utrzyma prowadzenie w tym zestawieniu po konkursie w Vikersund.

W niedzielę podopieczny Stefana Horngachera zrobił krok do przodu. Zwłaszcza w drugim skoku spisał się bardzo dobrze, gdy osiągnął 225,5 metra. 12. miejsce było jednak za słabym rezultatem, żeby nasz reprezentant mógł dalej prowadzić w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata w lotach narciarskich. 

Czytaj także: triumf w Pucharze Narodów coraz bliżej. Polacy powiększyli przewagę nad Niemcami

Stoch spadł na 3. lokatę w tym zestawieniu, a nowym liderem został drugi w niedzielę Ryoyu Kobayashi. Na 2. miejscu pozostał Markus Eisenbichler. Co jednak najważniejsze, 31-latek z Zębu nie stracił jeszcze szans na końcowy triumf w PŚ w lotach. Do Japończyka Polak traci tylko 20 punktów, a przecież w Planicy uwielbia latać. Dlatego wszystko jest jeszcze możliwe i Stoch będzie miał o co walczyć w Słowenii. 

Z resztą szansę na małą Kryształową Kulę nadal ma jeszcze aż trójka Polaków. W klasyfikacji generalnej tego cyklu 5. miejsce zajmuje Piotr Żyła, a 6. lokatę Dawid Kubacki. Wiślanin do Kobayashiego traci 52, a nowotarżanin 56 punktów. Z kolei Jakub Wolny, który w niedzielę zajął najlepsze w karierze 4. miejsce, jest jedenasty. 

Czytaj także: w Pucharze Świata Stefan Kraft ucieka Kamilowi Stochowi

W sezonie 2018/2019 pozostały jeszcze do rozegrania dwa indywidualne konkursy Pucharu Świata w lotach narciarskich, w piątek i niedzielę (22, 24 marca) w Planicy. 

Klasyfikacja Pucharu Świata w lotach narciarskich po konkursie w Vikersund:

MiejsceZawodnikKrajPunkty
1.Ryoyu KobayashiJaponia227
2.Markus EisenbichlerNiemcy211
3.Kamil StochPolska207
4.Stefan KraftAustria196
5.Piotr ŻyłaPolska179
6.Dawid KubackiPolska175
7.Timi ZajcSłowenia155
8.Domen PrevcSłowenia146
9.Johann Andre ForfangNorwegia136
10.Robert JohanssonNorwegia115
11.Jakub WolnyPolska111

   
ZOBACZ WIDEO Sven Hannawald: Jeśli Horngacher odejdzie, zostawi następcy prezent

Czy Kamil Stoch wygra klasyfikację generalną PŚ w lotach narciarskich 2018/2019?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

Komentarze (1)

PRZEJDŹ NA WP.PL