WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / FELIKS / Na zdjęciu: Tomasz Lis na meczu reprezentacji Polski

Tomasz Lis pod wrażeniem postawy Adama Małysza. "Walcząc z homofobią, imponuje mi bardziej niż na skoczni"

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Adam Małysz jest jedną z gwiazd polskiego sportu, które opowiedziały się przeciwko homofobii. Taka postawa spodobała się dziennikarzowi Tomaszowi Lisowi.

Adam Małysz był jednym z bohaterów materiału, który pojawił się w najnowszym numerze "Wprost". Gwiazdy polskiego sportu wypowiedziały się na temat środowisk LGBT. Były skoczek narciarskich dał jasno do zrozumienia, że nie podobają mu się homofobiczne ataki w sportowym środowisku. - Czy z racji pewnych różnic, jakaś osoba nie ma prawa wspierać zawodników, nie ma dla niej miejsca na stadionie? Dla mnie to nie do pomyślenia - komentował.

Posłanka PiS zaatakowała Adama Małysza. Chodzi o poparcie środowiska LGBT >>

Stanowisko "Orła z Wisły" wywołało różne reakcje. Postawa dyrektora Polskiego Związku Narciarskiego spodobała się dziennikarzowi Tomaszowi Lisowi, który tak to skomentował na Twitterze.

W ostatnich tygodniach w Polsce trwa burzliwa dyskusja na temat środowisk LGBT. Świat sportu także się w nią zaangażował. Głośno było o wypowiedzi windsurferki Zofii Klepackiej, która napisała na Facebooku, że "mówi kategorycznie NIE dla promocji środowisk LGBT". Także kibice za pomocą transparentów atakowali homoseksualistów.

Marek Wawrzynowski: Ideologiczna walka o świat sportu >>

W artykule "Wprost" po drugiej stronie barykady opowiedział się nie tylko Małysz, ale także Radosław Majdan, Otylia Jędrzejczak, czy Krzysztof Hołowczyc. Ruszyła także akcja #SportPrzeciwHomofobii, do której przyłączają się kolejni ludzie sportu.

ZOBACZ WIDEO Odwiedziliśmy Healthy Center by Ann. To tu zajęcia prowadzi Anna Lewandowska i jej zespół

Komentarze (8):

    Pokaż więcej komentarzy (5)
    PRZEJDŹ NA WP.PL