WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
WP SportoweFakty / Barbara Toczek / Na zdjęciu: Robert Kranjec

Robert Kranjec i Jaka Hvala wracają do PŚ. Wystąpią w kwalifikacjach w Planicy

Piotr Ziemka
Piotr Ziemka
Dwunastu Słoweńców weźmie udział w czwartkowych kwalifikacjach do piątkowego konkursu Pucharu Świata 2018/2019 w lotach narciarskich na obiekcie w Planicy. Wystartują między innymi Robert Kranjec i Jaka Hvala.

Do składu zostali powołani uczestnicy mistrzostw świata w Seefeld: Timi ZajcPeter Prevc, Anze Semenic, Jernej Damjan, Anze Lanisek, Ziga Jelar, a także zwycięzca konkursu Pucharu Świata 2018/2019 w Vikersund - Domen Prevc, którego zabrakło podczas czempionatu w Austrii.

Do Pucharu Świata powraca Robert Kranjec. Urodzony w 1981 roku skoczek ostatnio w tym cyklu zaprezentował się 24 marca 2018 roku właśnie na Letalnicy w Planicy. W tym sezonie 37-latek występował w zawodach Pucharu Kontynentalnego. Ostatni start zaliczył 26 stycznia 2019 roku. Później pauzował z powodu kontuzji.

Jeszcze dłuższą przerwę niż Kranjec w występach w Pucharze Świata ma Jaka Hvala. Ostatni konkurs tej rangi z udziałem mistrza świata juniorów z 2013 roku miał miejsce 4 grudnia 2016 roku, a kwalifikacje - 23 marca 2017. W składzie znaleźli się również: Jurij Tepes, Tilen Bartol, a także Bor Pavlovcic.

W 12-osobowej reprezentacji zabrakło takich zawodników jak: zwycięzca październikowych mistrzostw Słowenii Rok Justin, Cene PrevcTomaz Naglic czy też Andraz Pograjc - oni wezmą za to udział w środowych testach Letalnicy jako przedskoczkowie.

ZOBACZ WIDEO El. ME 2020. Brzęczek zbudował Bednarka. "Robił na przekór, wierzył we mnie. Teraz mogę się odpłacić"Oglądaj na żywo Letnie Grand Prix w skokach narciarskich w Wiśle

Które miejsce zajmą Słoweńcy w drużynowym konkursie Pucharu Świata 2018/2019 w Planicy?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL