Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Aleksander ZniszczołWP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Aleksander Zniszczoł

PK w Czajkowskim: kapitalny finisz Polaków! Zniszczoł znów najlepszy, Stękała drugi!

Piotr Szarwark
Aleksander Zniszczoł zwyciężył niedzielny konkurs Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim, a drugie miejsce zajął Andrzej Stękała. Ponownie punkty zdobyło pięciu reprezentantów Polski.

Zaplecze reprezentacji Polski w skokach narciarskich bardzo udanie zakończyło sezon 2018/19. W sobotę Aleksander Zniszczoł zwyciężył zawody Pucharu Kontynentalnego w Czajkowskim, a na drugim miejscu uplasował się Andrzej Stękała. Biało-Czerwoni kapitalnie spisali się także w niedzielę.

Stękała prowadził na półmetku rywalizacji po skoku na 138,5 metra, ale Fredrik Villumstad  (139,5 metra) tracił do niego tylko pół punktu, a trzeci Zniszczoł (138 m) zaledwie 1,1 punktu. Z dobrej strony zaprezentowali Polacy: Klemens Murańka plasował się na dziewiątej pozycji (129,5 m), Paweł Wąsek był 13 (129,5 m), a Przemysław Kantyka 24 (120 m).

W drugiej serii Zniszczoł potwierdził wysoką formę i dzięki próbie na odległość 133,5 metra zwyciężył niedzielny konkurs. Na drugiej lokacie znalazł się Stękała, ze stratą blisko pięciu "oczek" do triumfatora (132,5 metra w drugim skoku), a podium uzupełnił Villumstad.

Z 13. pozycji zaatakował Wąsek, uzyskując w drugim skoku 138 metrów i to pozwoliło mu ostatecznie na zajęcie czwartego miejsca. Wysokiego miejsca nie utrzymał Murańka i zakończył zawody na 13. miejscu, natomiast Kantyka zaliczył awans w porównaniu do pierwszej serii i był 18.

Aleksander Zniszczoł zakończył sezon na drugim miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Kontynentalnego i wywalczył siódme miejsce dla Polski na pierwsze konkursy Letniego Grand Prix. Triumfatorem cyklu został Clemens Aigner.