WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
PAP / Grzegorz Momot / Na zdjęciu: Dawid Kubacki

Skoki. Dawid Kubacki nie ma wątpliwości ws. Dolezala. "To będzie kontynuacja pracy Stefana"

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Michal Dolezal został nowym trenerem polskich skoczków narciarskich i zastąpił Stefana Horngachera. Dawid Kubacki jest przekonany, że Czech nie dokona rewolucji w kadrze i będzie podążał drogą swojego poprzednika.

Szymon Łożyński z Planicy

- To będzie kontynuacja pracy Stefana Horngachera. Nikt nie będzie zmieniał tego systemu, ponieważ to działa. Widać przecież efekty - zwrócił uwagę Dawid Kubacki

Dotychczas Michal Dolezal był asystentem Stefana Horngachera. Odpowiadał w kadrze przede wszystkim za sprzęt, głównie kombinezony i przygotowanie techniczne zawodników. Ze swojej roli wywiązywał się znakomicie. 

- Cały sztab bardzo ciężko pracował na nasze sukcesy. Michał jak i cała reszta. Wszyscy wykonali swoje zadanie bardzo dobrze - zapewnił nowotarżanin. 

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Czy sportowcy sprawdzają się w polityce? "To są ogromne pieniądze"

Aż do niedzieli i oficjalnego ogłoszenia decyzji przez Stefana Horngachera skoczkowie twierdzili, że nie znają przyszłości trenerskiej Austriaka. Najprawdopodobniej znali jednak decyzję, a nie chcieli po prostu wychodzić przed szereg i czekali aż sam szkoleniowiec rozwieje wszystkie wątpliwości. 

Zobacz także:Skoki. Apoloniusz Tajner zdradził, kiedy poznał decyzję Horngachera i odsłonił kulisy wyboru Dolezala

- Dość dawno temu dowiedzieliśmy się, że Stefan odchodzi - powiedział w niedzielę w Planicy Dawid Kubacki na pytanie jednego z dziennikarzy od kiedy wiedzieli, że Austriak nie zostanie w Polsce. 

Przez trzy lata pracy z Biało-Czerwonymi Stefan Horngacher zasłynął ze swojej stanowczości. Był trenerem z dużą charyzmą. Podobnie może być jednak z Dolezalem. - Michal potrafił być także stanowczy w swojej roli, jaką dotychczas wykonywał w kadrze. Myślę, że tą współpracą na pewno sobie poradzimy - zapewnił Dawid Kubacki, który sezon 2018/2019 zakończył na 5. miejscu w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata.

Zobacz także: piękny gest kadrowiczów i Adama Małysza wobec Stefana Horngachera

Czy wybór Michala Dolezala na następce Stefana Horngachera był dla polskiej kadry najlepszym rozwiązaniem?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL