WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / Volk/Nordpole / Na zdjęciu: Dawid Kubacki, Jakub Wolny, Kamil Stoch i Piotr Żyła

Prawie 5 mln widzów PŚ w skokach narciarskich. To o 150 tys. mniej niż w sezonie 2017/18

Piotr Bobakowski
Piotr Bobakowski
40. sezon Pucharu Świata w skokach narciarskich oglądało w Polsce średnio 4,96 mln widzów. W poprzednim sezonie widownia była jednak większa.

Puchar Świata 2018/19 w skokach narciarskich stał pod znakiem dominacji Japończyka Ryoyu Kobayashiego, który z dużą przewagą zwyciężył w klasyfikacji generalnej cyklu. Drugie miejsce zajął Austriak Stefan Kraft, a na pozycjach 3-5 sklasyfikowano: Kamila Stocha, Piotra Żyłę i Dawida Kubackiego. Reprezentacja Polski wywalczyła Puchar Narodów, wyprzedzając Niemców i Japończyków.

Z danych Nielsen Audience Measurement, opracowanych przez portal wirtualnemedia.pl, wynika że 40. sezon PŚ cieszył się mniejszym zainteresowaniem widzów niż sezon 2017/18.

PŚ 2018/19 w Polsce był transmitowany na antenach TVP i Eurosportu. "Właśnie zakończony sezon Pucharu Świata mężczyzn w skokach narciarskich oglądało średnio 4,96 mln widzów w telewizji (3,55 mln osób w TVP1, 698 tys. w TVP Sport i 716 tys. w Eurosporcie). Względem analogicznego okresu rok wcześniej sportowa impreza straciła 150 tys. oglądających (w 2017/18 było 5,11 mln - przyp. red.), mimo że wówczas nie była transmitowana w TVP Sport" - podaje wirtualnemedia.pl.

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Piątek przedstawicielem nowego pokolenia? "Nie ma kompleksów ale zna swoje miejsce w szeregu"

ZOBACZ: Ryoyu Kobayashi z największą sumą dodanych punktów. Polacy ze zmiennym szczęściem do warunków >>

Porównując dane oglądalności wynika, że w TVP1 PŚ stracił 940 tys. oglądających, a w Eurosporcie widownia wzrosła o 104 tys.

W TVP największą popularnością cieszył się konkurs w Predazzo, który oglądało średnio 5,37 mln widzów. Zawody rozegrane 13 stycznia wygrał Kubacki (przed Kraftem i Stochem). W Eurosporcie największą widownię - 1,05 mln - zgromadził konkurs w Willingen z 17 lutego (triumf Kobayashiego).

ZOBACZ: To był jego sezon. Dawid Kubacki najlepszym z Polaków. Oceny dla polskich skoczków narciarskich >>

Komentarze (3):

    PRZEJDŹ NA WP.PL