Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Łukasz KruczekWP SportoweFakty / Kacper Kolenda / Na zdjęciu: Łukasz Kruczek

Łukasz Kruczek już w Polsce. Trener blisko objęcia kadry skoczkiń

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
Coraz bliżej objęcia kadry polskich skoczkiń przez Łukasza Kruczka. Trener przyjechał już do Polski i wraz z Adamem Małyszem dogadywał szczegóły ponownej pracy w naszym kraju. Zatrudnienie Kruczka przez PZN wydaje się przesądzone.

O przyjeździe Łukasza Kruczka do Polski i rozmowach trenera z Adamem Małyszem poinformował dziennikarz Jakub Balcerski z portalu sportswinter.pl. Były szkoleniowiec polskich skoczków miał już uzgodnić warunki kontraktu z PZN.

- Kruczek dostał od PZN-u zadanie zbudowania drużyny skoczkiń. Objęcie przez niego funkcji dyrektora Pucharu Świata, o której niedawno się mówiło, to informacja fałszywa i nic takiego się nie wydarzy, bo trener uzgodnił już warunki pracy w Polsce - podkreślił Andrzej Wąsowicz dla portalu sportswinter.pl.

Czytaj także: polscy skoczkowie już wrócili do pracy z nowym trenerem

Z kolei w Planicy, na zakończenie Pucharu Świata 2018/2019, Apoloniusz Tajner (prezes PZN) potwierdzał to, o czym wcześniej pisały już media, że to właśnie Łukaszowi Kruczkowi zostanie powierzona misja dalszego prowadzenia kadry skoczkiń i wprowadzenia młodych zawodniczek na jeszcze wyższy poziom sportowy niż dotychczas. 

Przez ostatnie trzy sezony Łukasz Kruczek był szkoleniowcem włoskiej kadry skoczków. Nie osiągnął jednak większych sukcesów. Jedynym wyróżniającym się zawodnikiem był młody Alex Insam. Z kolei wcześniej Kruczek z powodzeniem prowadził polskich skoczków, którzy za jego kadencji zdobyli m.in. dwa brązowe medale w drużynowych konkursach mistrzostw świata, a Kamil Stoch został dwukrotnym mistrzem olimpijskim w Soczi, wygrał Puchar Świata i wywalczył złoto MŚ w Predazzo. 

Czytaj także: Łukasz Kruczek o kulisach odejścia Stefana Horngachera

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Polakom znudził się Lewandowski? "Piątek jest nowy i świeży. Tego właśnie pragną kibice"Kliknij i oglądaj LIVE za darmo zawody Pucharu Świata w Niżnym Tagile!

Czy Łukasz Kruczek poprowadzi polskie skoczkinie do sukcesów w Pucharze Świata?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (7):

 • Kibic 78 Zgłoś
  Kiedyś Włosi słabo ale skakali przyszedł trenejro Kruczek i zaczeli zjeżdżać
  • yes Zgłoś
   A czy Tajner myśli o biegaczach i alpejczykach??
   • przemop33 Zgłoś
    Trener Bachleda pracował z dziewczynami i coś zaczęło się dziać coś pozytywnego . W tym czasie Kruczek przez 3 lata nie nauczył chociaż jednego Włocha żeby cokolwiek punktował (
    Czytaj całość
    najlepszy Insam 7 pkt i był to jego najgorszy sezon od 3 lat) i teraz ma przyjść i przejąć kadrę w której jest ok . Tajner po sobie zostawi spaloną ziemię i szkoda , że Małysz przykłada do tego rękę .
    Wszystkie komentarze (7)

    Komentarze (7)

    PRZEJDŹ NA WP.PL