Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Apoloniusz Tajner Expa/Newspix.pl / Rafał Rusek/Press Focus / Na zdjęciu: Apoloniusz Tajner

"O Boże... Dajcie już spokój". Apoloniusz Tajner zirytował się jednym pytaniem

Robert Czykiel
Robert Czykiel
Polskie skoczkinie zaczęły się domagać zatrudnienia fizjoterapeuty. Ten temat jednak męczy prezesa PZN Apoloniusza Tajnera.

W żeńskiej kadrze szykują się duże zmiany. Nowym trenerem naszych skoczkiń ma zostać Łukasz Kruczek. Szkoleniowiec jeszcze negocjuje warunki umowy z Polskim Związkiem Narciarskim. To od niego potem będzie zależeć, czy zostanie poszerzony sztab.

Kamil Stoch o nowym trenerze kadry: Teraz już nie będzie "cześć, Dodo!" >>

Tego domagają się zawodniczki. Oczekują, że PZN zatrudni dla nich fizjoterapeutę. Ten temat jednak irytuje prezesa Apoloniusza Tajnera.

- O Boże… dajcie spokój już z tym fizjoterapeutą - mówi Tajner w portalu skijumper.pl i dodaje. - Fizjoterapeuta to jest oczywiście podstawowa funkcja w drużynie, ale taką osobę angażuje się już do zespołów profesjonalnych, które zasuwają od rana do wieczora na zgrupowaniach i tak dalej. Te dziewczynki jeszcze chodzą do szkoły, trenują, kiedy kończą szkołę. Natomiast, jeżeli Kruczek będzie potrzebował fizjoterapeuty, to go będzie miał. To nie jest żaden problem.

ZOBACZ WIDEO Bundesliga: Bayern Monachium traci punkty. Gol Lewandowskiego ratuje remis! [ZDJĘCIA ELEVEN SPORTS]

Ostatnio tematem numer jeden jest zmiana trenera w męskiej reprezentacji. Kamila Stocha i spółkę będzie prowadzić Michal Doleżal, który zastąpił Stefana Horngachera.
Tajner jest wdzięczny za wszystko byłemu trenerowi.

PŚ: trzech Polaków wyskakało ponad 10 km. Kamil Stoch najlepszy stylowo >>

- Doskonała, doskonała współpraca. Stefan jest bardzo charyzmatycznym, świetnym trenerem, to on rozwinął potencjał naszych zawodników. Oczywiście, ten potencjał był, ale kadra była skłócona: i sztaby i zawodnicy. Potrzebowaliśmy wtedy kogoś z zewnątrz, kogoś takiego jak Horngacher. To był jeden człowiek. W tej chwili jesteśmy w takiej sytuacji, że Stefan odchodzi z drużyny, ale myślę, że mamy teraz następcę, który również sobie poradzi - komentuje prezes PZN.

Czy Tajner jest dobrym prezesem PZN?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (8):

Wszystkie komentarze (8)

Komentarze (8)

×
PRZEJDŹ NA WP.PL