Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Michal Dolezal Newspix / TOMASZ MARKOWSKI / Na zdjęciu: Michal Dolezal

Michal Doleżal: Polska kadra nie jest już najmłodsza

Bartosz Zimkowski
Bartosz Zimkowski
Nowy trener reprezentacji Polski Michal Doleżal mówi, że "polska kadra nie jest już najmłodsza". Nie potrafi odpowiedzieć, czy Kamil Stoch w 2022 roku wystąpi na zimowych igrzyskach olimpijskich.

- Nie możemy koncentrować się na igrzyskach, które odbędą się dopiero za trzy lata. Kamil Stoch ma teraz 32 lata. Zdobył trzy złote medale i na razie nie wiemy czy wystąpi w Chinach. Celem jest skakanie dobrze w każdych następnych zawodach - mówi Michal Doleżal w rozmowie z portalem denik.cz.

Nowy trener zdaje sobie sprawę, że naszą kadrę tworzą głównie starsi zawodnicy, ale nie przywiązuje do tego aż takiej uwagi. - Prawdą jest, że polska kadra nie jest już najmłodsza, ale nie dzielę skoczków na młodych i starych. Niemniej, zamierzam dolać nowej krwi do zespołu. Chcę bliżej współpracować z zapleczem kadry narodowej i dać młodym sportowcom więcej szans - zapowiedział 41-latek.

Doleżał podkreśla, że polscy skoczkowie to "profesjonaliści" i praca z nimi to będzie prawdziwa przyjemność. Dodaje jednak, że czuje sporą odpowiedzialność, ponieważ zdaje sobie sprawę z tego, jak duże oczekiwania są w przypadku reprezentacji Polski. 

ZOBACZ WIDEO "Podsumowanie tygodnia". Krzysztof Piątek przerasta AC Milan? "Ciągle brakuje mu wsparcia"

Czeski trener jest zdania, że Polacy wykorzystali efekt "Małyszomanii", dzięki czemu wybudowano nowe obiekty i wyremontowano stare. Sukcesy Jakuba Jandy nie przyniosły takie spodziewanych zmian w czeskich skokach.

Polscy skoczkowie przygotowania do nowego sezonu rozpoczęli już pod koniec marca. Do rywalizacji na skoczniach zawodnicy wrócą dopiero pod koniec lipca, gdy zacznie się Letnie Grand Prix. Po udanej zimie Polska w pierwszej części cyklu będzie mogła zgłaszać do konkursów siedmiu swoich przedstawicieli (więcej można przeczytać W TYM MIEJSCU).

Zobacz także: Niemiecki działacz o kulisach zatrudnienia Stefana Horngachera. "To nie była szybka decyzja. Zdecydowały detale"

Zobacz także: Martin Schmitt cieszy się z zatrudnienia Stefana Horngachera w Niemczech. "Idealne rozwiązanie"

Czy twoim zdaniem Kamil Stoch wystąpi na ZIO w 2022 roku?

zagłosuj, jeśli chcesz zobaczyć wyniki

Komentarze (3):

 • Judenrat45 Zgłoś
  Wszyscy interesujący się skokami wiedzą, że letnie gp cieszy się znikomym zainteresowaniem. Dlatego uważam że latem powinni docierać się młodzi. Stare wygi powinny wygłodnieć i
  Czytaj całość
  wchodzić na koniec gp by pokazaç w jakiej są formie. Młodzież musi mieć z kim rywalizować o miejsce w kadrze A. Przykład Kocura najlepiej pokazuje jak to wygląda. Nawet w kontynentalnym dostawał baty. Ciekawe co z Zniszvzołem który go bił na głowe.
  • Godfather-Darth Vader Zgłoś
   Czy ktoś wie, czy umowa z Dolezalem została podpisana? Nigdzie nic na ten temat.
   • zibip Zgłoś
    Ten artykuł powstał na podstawie wiadomości zasłyszanych lub wynalezionych w internecie. Autor nie podaje źródła. Kiedy powstanie artykuł rzetelny na temat przyszłości polskich
    Czytaj całość
    skoków w oparciu o wiarygodne żródła tj wywiad z Doleżalem, A.Tajnerem i członkami kadry B. a także z ministrem sportu (ma kasę)? Z relacji odchodzących młodych zawodników wynika że odchodzą by zająć się pracą na swoje utrzymanie. We współczesnym sporcie aby osiągnąć wyniki na światowym poziomie należy ciężko i długo pracować na treningach co jest nie do pogodzenia np z pracą kierowcy na samochodowych długodystansowych liniach pasażerskich.Czy M Dolezal nie powinien bliżej sprecyzować jego pracę z młodymi, czy będzie wyglądało tak jak robił to Horngaher że dopuści do startów w PŚ Wąska.Jego starty w PŚ nic mu nie dały, zaliczył wycieczkę na konkurs PŚ. Czy tak ma wyglądać zainteresowanie trenera kadrą B?

    Komentarze (3)

    ×
    PRZEJDŹ NA WP.PL