WP SportoweFakty

Najnowsze Wyniki/Kalendarz
Newspix / FOT.TEDI / Na zdjęciu: Włodzimierz Szaranowicz

Halo Włodku! Benefis Włodzimierza Szaranowicza w Telewizji Publicznej

Szymon Łożyński
Szymon Łożyński
W poniedziałek wielkanocny 22 kwietnia o godzinie 17:30 w TVP 1 zostanie wyemitowany Benefis Włodzimierza Szaranowicza. Hołd ikonie polskiego komentarza sportowego złożyli najpopularniejsi dziennikarze sportowi.

Podczas transmisji z Benefisu zaprezentowane zostaną ciekawostki z życia Włodzimierza Szaranowicza, zabawne historie z jego udziałem, legendarne komentarze - wszystko to z perspektywy głównego bohatera, członków jego rodziny, kolegów po fachu, sportowców i działaczy sportowych. Nie zabraknie oczywiście życzeń oraz występów artystycznych. 

Udział w wydarzeniu wezmą wybitni komentatorzy sportowi jak Dariusz Szpakowski, czy Marek Rudziński oraz znakomici byli i aktualni sportowcy: Jacek Wszoła, Władysław Kozakiewicz, Sebastian Chmara, Sofia Ennaoui, Tomasz Majewski, Monika Pyrek, Norbert Rokita, Piotr Małachowski i Radosław Majdan.

Czytaj także: w Planicy Adam Małysz złożył życzenia Włodzimierzowi Szaranowiczowi

Włodzimierz Szaranowicz od ponad 40 lat związany z Telewizją Polską, jest już prawdziwą legendą. W latach 2009-2017 sprawował funkcję dyrektora redakcji sportowej Telewizji Polskiej i kanału TVP Sport. Jako sprawozdawca sportowy przekazywał relacje z wielu dyscyplin, jednak kibice zapamiętają go przede wszystkim z komentowania skoków narciarskich i zawodów lekkoatletycznych.

W swojej bogatej karierze dziennikarskiej, aż dziewiętnaście razy był akredytowany na letnie i zimowe igrzyska olimpijskie (od igrzysk w Moskwie w 1980 roku do igrzysk w Pjongczangu w 2018), co plasuje go na pozycji zdecydowanego lidera wśród wszystkich polskich dziennikarzy sportowych i w ścisłej czołówce światowej listy.

Włodzimierz Szaranowicz ukończył Akademię Wychowania Fizycznego w Warszawie, był koszykarzem (podczas studiów reprezentował barwy AZS Warszawa), nauczycielem, trenerem. Komentator sportowy jest także laureatem trzech Telekamer oraz Złotej Telekamery, jak również Wiktora i Super Wiktora. Otrzymał również Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski.

Czytaj także: Włodzimierz Szaranowicz walczy z chorobą

ZOBACZ WIDEO "Druga połowa". Cudowny sezon Piątka. "Milan bardzo szybko uzależnił się od naszego napastnika"

Komentarze (1):

    PRZEJDŹ NA WP.PL